Pešić: Nadam se da će 13 biti srećan broj, mnogi slušaju, ali ne čuju dobro

Košarkaška reprezentacija Srbije putuje u četvrtak na završne pripreme za Mundobasket u Kinu, gde će imati poslednje dve provere.

Orlovi će se u Aziji sastati sa domaćinom, kog sa klupe predvodi Aleksandar Đorđević, bivši selektor naše selekcije, i sa Brazilom.

EKSKLUZIVNO: Preuzmi najveći bonus dobrodošlice od 4.000 RSD potpuno besplatno – registruj se na sajtu meridianbet.rs ili putem mobilne aplikacije

Selektor Pešić je izabrao 13 igrača za taj deo priprema, pošto je mladi Nikola Topić otpao posle prijateljske utakmice sa Portorikom.

Iskusni stručnjak je dao rezime dosadašnjeg dela nakon okupljanja, otkrio je čime je zadovoljan, a i čemu se nada da će zaobići njegovu reprezentaciju.

“Ništa se nije promenilo od pres konferencije, za sada. Videćemo kako će to sve da izgleda, imamo naporan put, ali ništa to nije novo. Pripremljeni smo na to. Imali smo uspešne pripreme, ukupno gledano. Želim da se što pre napravi timska atmosfera. Desilo se puno stvari koje su nas malo poremetile, ali gledamo da uvek nešto izvučemo pozitivno. Mi smo nova ekipa, ali glavni zadatak je bio da je svaki na svoj način zadužen da pokuša da učestvuje u timskoj hemiji. Oni su se našli između sebe, imaju dobru komunikaciju. Mi se trudimo da im pomognemo koliko možemo. Postoji fina kohezija. Fali uvek malo vremena, uigravanje traje kroz pripreme. Imamo puno ekipa, glavnih favorita, koje već dugo igraju zajedno. Mi imamo neke druge kvalitete, imamo motivaciju, želju za dokazivanjem. Dobro smo radili, napravili smo dobar balans spoljne i unutrašnje linije. Nadam se da će nas zaobići povrede i bolesti, to je ono što želim najviše igračima i svom stafu.”

Ostale reprezentacije koje učestvuju na Mundobasketu su ostale bez svojih glavnih igrača zbog povreda, ali i umora od naporne sezone.

“To je svake godine tako. Ništa bitno se ne dešava novo. Sezona je naporna, dugačka, kako za igrače koji igraju za našu reprezentaciju, tako i za ostale. Dolaze povrede, igrači nemaju dovoljno vremena da se regenerišu. Stalno pokušavamo da objasnimo onima kojima treba da se objasni. Oni slušaju, ali ne čuju dobro. Uvek ima nešto što je važnije od zdravstvenog statusa igrača.”

Selektor Pešić je odlučio da na put u Kinu povede 13 igrača. Mnogi taj broj smatraju baksuznim, ali…

“To je od reprezentacije do reprezentacije. Mi smo to uradili u moje vreme kada sam bio selektor 2001. i 2002. godine, kada smo išli za Istanbul i Indijanapolis. Dugačak je put. Kratke su pripreme, ne radi se samo o povredama, radi se o ostalim potrebama, konkretno igre. Svi su koncentrisani, spremni da preuzmu odgovornost. Ono što je najvažnije, spremni su da se stave u službu ekipe. Idemo sa 13 igrača, nadam se da nije baksuzan broj, da će nam biti od pomoći na drugoj strani, ali bože moj…”, podvukao je Pešić.

Bonus video:

5 Komentara

    Realno nemamo mnogo poverenja da će ovaj tim imati nekog većeg uspeha nego tim koji je igrao prošle godine

    U pravu je da su oni mlada nova ekipa, nisu toliko uigrani kao neke druge reprezentacije ali ne treba ih otpisivati

    Nije trebao da rizikuje, bolje bi bilo da je poveo Topića kao 14-tog igrača

    Previse se prica opet ,nagadja ,ocekuje … nema potrebe za tim , idemo da igramo kosarku i damo sve od sebe

    Valjda će ovovg puta dalje dogurati u odnosu na EP

Postavi odgovor