Šok terapija nije uspela. Janis Sferopulos nije uspeo da ostvari pobedu u večitom derbiju. Partizan je slavio drugi put u samo četiri dana, a Crvena zvezda Meridianbet ponovo pokazala mnogo mana.
Posle meča, grčki strateg je detaljno analizirao utakmicu i apostrofirao razloge nepovoljnog rezultata za klub sa Malog Kalemegdana.
EKSKLUZIVNO: Preuzmi najveći BONUS DOBRODOŠLICE OD 5.000 RSD + 10 POKLON WIN&GO RUNDI potpuno besplatno – registruj se na sajtu meridianbet.rs ili putem mobilne aplikacije.
“Pokušali smo da se borimo, da unapredimo igru u odnosu na četvrtak. Počeli smo dobro i koncentrisano, igrali kako smo želeli – igrali dobru odbranu, imali dobru egzekucju. Nažalost, nakon početka druge četvrtine usledio je najgori period, izgubili koncentraciju i dozvolili lake poene. Izgubili smo koncetraciju napadu, previše gubili lopte”, rekao je Sferopulos.
Pokušala je Crvena zvezda Meridianbet da se vrati u meč, ali nije uspela – bilo je kasno.
“Dobro je što smo reagovali, vratili se u utakmicu, smanjili na šest, ali nije bilo dovoljno. Moj utisak, to sam rekao i igračima, kada postignete 87 poena protiv dobrog tima – to je dobra stvar, ali kada primite 98 pona, onda ne možete da dobijete. Ovo je period tranzicije, prebacujemo sa jedne na drugu filozofiju košarke. Pravili smo greške, zbog manjka komunikacije i to nas je koštalo da primimo lake poene”.
Sferopulos nema problem da prihvati odgovornost.
“Naša odbrana je problem i to moramo da popravimo, ali da budemo konzistentniji. Imali smo periode gde smo bili dobri, ali i mnogo problema. Nismo zadovoljni rezultatom, već sam rekao da nismo igrali u odbrani. Ja sam odgovoran i preuzeću odgovornost da napravim tim po mom ukusu. Ako poredite kako smo počeli pre četiri dana i sada, bilo je bolje, ali izgubili smo koncetnraciju”
Zašto nije bilo Džoela Bolomboja?
“Ne. Moja odluka. Majk Tobi je dobio više šanse”.
Crvena zvezda Meridianbet je bila prilično oslabljena – Adam Hanga, Nemanja Nedović i Branko Lazić nisu mogli da pomognu crveno-belih.
“Kao što ste videli, Hanga je dobio udarac u koleno. Oteklo mu je i lekari su angažovani oko njega.
Plejmejkeri?
“Jago ima kvalitet i da uspostavi stabilnost. Da unapredi spremnost za ovakve utakmice, ali od nekoga ne očekujete mnogo, dok se u drugoj utakmici Partizan bolje spremio za njega. Ima potencijal, bio je MVP nemačkog prvenstva. Verujem da će Jago biti bolji. O kvalitetima Teodosića i Nejpira nema potrebe da pričam”.
Bonus video:



despot
Zvezda mira popraviti igru u odbrani definitivno ovako neće nikoga dobiti mnogo lako dobijaju koseve