Nekoliko minuta posle utakmice najavio je odlazak ukoliko Panatinaikos ne ode na fajnal-for. Toliko je Ergin Ataman, trener “zelenih” iz Atine, ubeđen u pozitivan ishod serije sa Makabijem. Mada se dan kasnije više se bavio sudijskim, nego odlukama svog tima u prvom meču serije. I dalje ubeđen da će njegov tim krajem maja biti u Berlinu.
SPREMI SE ZA BESPLATNU ZABAVU: Preuzmi BONUS DOBRODOŠLICE OD 5.000 RSD + 100 FREEBET-OVA na Super Heli igri – registruj se na sajtu meridianbet.rsili putem mobilne aplikacije.
Ali – da bi se to i dogodilo, Panatinaikos ne sme da izgubi i drugi meč četvrtfinala Evrolige pred svojim navijačima. Igra ga večeras (20,15), i igraće bez Huanča Ernangomeza. Ali opet uz podršku rasprodate OAKA arene. I ozbiljno željni revanša. Što može da bude i mač sa dve oštrice. Nekome daje krila, nekome ih lomi.
U prvom meču serije, Lesor i društvo su od starta “poleteli”, imali kontrolu dobar deo meča. Već u prvom poluvremenu imali i dvocifren kapital. Napadački igrali bez greške. U nastavku ih lopta nije tako dobro slušala. Svejedno, delovalo je i da će odoleti strašnom naletu Makabija u posledenjem periodu. Nisu. Ponos Izarela je ipak prvi prošao kroz cilj. Napravio prvi brejk i najavio “nikad vidjenu” situaciju u Evroligi.
Digresija – pobeda Makabija u gostima, bila je samo prva od tri u prvim mečevima četvrtfinala od kako se prva runda plej-ofa igra na tri pobede, a to je od 2005. Domaći teren na početku plej-ofa Evrolige, odbranio je samo Real.
Možda bi moglo da se kaže i da će Panatinaikosu večeras na neki način biti lakše jer će Makabi biti lišen pomoći jednog od svojih najboljih igrača – Vejn Boldvin se povredio u prvom meču i večeras neće biti na raspolaganju Odedu Katašu… Ali, ako pitate Lorenca Brauna, on je ubeđen da njegov tim može i do druge pobede u Atini. Kako je rekao izraelskim medijima: “To je plan”. Podvukao je i da je samopouzdanje tima na visokom nivou… Pa i da će druga utakmica biti potpuno drugačija od prve.
I to je tačno. Mada – ni u to nema sumnje – biće jednako spektakularna.
Svakako – svi žele da prođe bez problema. Dimitris Janakopulos, vlasnik tima, posebno…
Navijačima se obratio putem video poruke na svom Instagram profilu i zamolio ih da “pokažu besprekorno ponašanje koje ih je krasilo cele sezone”, a ako neko bude trebalo da se bavi sudijama, to će uraditi – on.
Konkretno u poruci Janakopulos kaže…
“Ove godine smo uložili veliki timski napor, u administraciji i timu, da vratimo Panatinaikos u vrh Evrope. Ovo večeras će verovatno biti poslednji meč koji ćemo igrati kod kuće u Evroligi. Zamolio bih vas da nastavimo sa besprekornim ponašanjem u OAKA, da pokažemo stav i atmosferu na kojoj nam zavidi cela Evropa i koja košarku drži na visokom nivou. Ni u kom slučaju ne bi trebalo da bude reakcija na bilo kakve provokacije poput onih u utorak. Nije posao navijača da vrše pritisak na sudije, da Evroligu postavlja njihovo mesto i obezbedi 50-50. To je moj posao. Vaše je da navijate i podržavate ekipu. Vidimo se večeras”, rekao je Janakopulos, a prenosi Eurohoops.
Inače, drugi meč serije sude dvojica srpskih arbitara – Ilija Belošević i Milivoje Jovčić, kao i Španac, Karlos Peruđa.
Bonus video:



Ivan Banjac
Voleo bi da ispadnu iskreno jer ne podnosim ovog Atamana kao trenera!