Dok Batum hvali Srbiju i Jokića, Furnije kritikuje: Da se ne lažemo, problem je u napadu

Košarkaši Srbije savladali su Francusku u sklopu priprema za predstojeće Olimpijske igre, pošto su u Lionu bili bolji od izabranika Vensana Kolea 79:67.

Srbija je od sredine druge četvrtine preuzela kontrolu, odbila nalete Francuza u drugom poluvremenu i na kraju sasvim zasluženo došla do trijumfa, predvođena NBA tandemom Nikola JokićBogdan Bogdanović.

Meridian Sport te časti – POTPUNO BESPLATNO! Registruj se i odmah preuzmi 6.000 FREEBET!

A Francuzi… Posle ubedljivih trijumfa nad Turskom i Nemačkom, izgubili su pred okršaj sa Orlovima i u revanšu sa šampionima sveta.

Evan Furnije nije krio nezadovoljstvo posle novog poraza.

„Daleko smo od onoga što želimo. Dominiraju protiv nas, ne igramo kako treba. Ima mnogo toga o čemu treba govoriti… Prema mom mišljenju, jasno je da je problem u napadu, nećemo se lagati. Što se tiče postavljanja igre, ritma i donošenja odluka… Dobro je što smo igrali protiv Srbije kako bismo videli šta treba da radimo. Da bismo bili na svom najboljem nivou, moramo imati više izmene između unutrašnje i spoljašnje igre. Mi, spoljašnji igrači, moramo bolje da se postavimo, a unutrašnji da nam pomognu.”

Zna kako može da poboljša svoju igru.

“Lično se dobro osećam, fizički i mentalno. Pokušavam da se prilagodim onome što mi se nudi. Nastavljam da radim i fokusiram se na ono što treba da radim. Treba da budem agresivniji i da povremeno rešavam situacije.“

Iskusni Nikola Batum je bio svestan izazova koji ga čeka protiv Jokića i Srbije.

„To je ekipa vicešampiona sveta, sa najboljim igračem sveta, tako da smo očekivali napetu, intenzivnu utakmicu. Dobar početak, kao u Monpeljeu (protiv Nemačke, prim. aut.), ali opet veliki pad u drugoj četvrtini. U drugom poluvremenu imali smo trenutak ponosa, borili smo se mnogo bolje, ali… Imaćemo dva-tri dana odmora da saberemo misli i spremimo se dobro za Orlean. Moramo analizirati ovu utakmicu, kako se lakše postaviti, kako izdržati pritisak u narednim utakmicama… Još jednom, dobro je što nam se ovo dešava sada.“

Selektor Francuske: Poraz od Srbije sasvim logičan, udaljavamo se od igre koju želimo

I Geršon Jabusele je znao da će biti teško protiv čete Svetislava Pešića.

„Protiv Srbije, znali smo da će to biti veliki test za nas. Obično, mi treba da napadamo protivnike, a ne obrnuto. Teško smo primenjivali našu igru u napadu i nismo bili dovoljno čvrsti u odbrani, što je deo naše identiteta. Ofanzivno, treba bolje organizovati igru. Bili smo pod pritiskom, pa nismo mogli da postavimo naš sistem. Treba se bolje kretati i olakšati sebi posao. Nismo odigrali dobru utakmicu. To je samo pripremna utakmica, ima još mnogo toga što treba ispraviti. Ali, biće dobro.“

Rudi Gober ističe da je još mnogo posla pred Francuskom, domaćinom predstojećih Olimpijskih igara..

„Ima posla, stvari koje treba bolje uraditi s obe strane terena, kolektivno i pojedinačno. Svesni smo situacije i rada koji nas čeka, ali nemamo vremena za brigu. Moramo odmah da se vratimo na posao, ostalo je još petnaest dana do prve utakmice. Uvek je bolje primiti udarce sada, kada ne vode do rezultata. Treba izvući pouke i primeniti ih.“

Bonus video:

3 Komentara

    Igraju u istoj ligi zna kakav je kvalitet i Jokica ali i naše cele reprezentacije sa poštovanjem je govorio ,ali zasluženo pokazali smo i protiv Drancuza da smo i te kako kvalitetni

    Zna i Furnije da je ovo lose,ako zele nesto vise da urade,moraju da igraju bolje.

    Ako nasi zaigraju na OI kako umeju tesko ce bilo ko da im se suprotstavi!

Postavi odgovor