Ponos, sreća, zadovoljstvo… Širio je sinoć ruke Igor Žakić i proslavljao veliku pobedu. Još jedan kamen mu je pao s leđa. Pre dve nedelje TENT je uzeo Superkup, a sinoć je overio kartu za Ligu šampiona. Start sezone nije mogao da bude lepši.
Prošla sezona je bila dobra lekcija, kako za trenera, tako i za igračice. Bolni porazi u finalu Kupa Srbije i plej-ofa naterali su ih da se vrate u salu i treniraju još jače. Taj pristup je doneo rezultate već na početku ove takmičarske godine.
Belgijski Asteriks u kvalifikacijama za LŠ nije imao šta da traži pored srpskog predstavnika. Obrenovčanke su odradile posao za desetku, a rival nije pružio otpor kakav se očekivao…
Meridian Sport te časti – POTPUNO BESPLATNO! Registruj se i odmah preuzmi 6.000 FREEBET!
“Nekako se poklopilo i jedno i drugo… Definitivno smo ovde kod nas očekivali protivnika koji bi više pružio, ali s druge strane mislim da smo mi odmah u startu uspeli da ih anuliramo u njihovim najboljim atributima. Sveli smo ih na minimum i odmah im pokazali da im nećemo dati da nametnu svoj ritam igre. Tako da mislim da je kombinacija jednog i drugog“, ispričao je trener TENT-a Igor Žakić.
Iako je nedavno ekipa ostala bez Jovane Cvetković zbog teže povrede kolena, postava je delovala prilično skockano.
“Ono što je bitno je to što smo mi i pre povrede imali dugačak roster. To kad se desilo – iako nas jeste poremetilo – nije nas dovelo u situaciju da moramo da tražimo rešenja sa strane. Imali smo rešenje u našim redovima i ispostavilo se kao dobro“.
TENT je upao u grupu sa Ezačibašijem, Parizom i Šverinom. U Obrenovac će doći ove sezone čak i Tijana Bošković…
“Lepo zvuči… Produžili smo sebi uživanje. Smatram da ovaj naš evropski put treba da bude prvo uživanje, a onda škola. Imamo priliku da igramo protiv ekipa velikog renomea i verujem da ćemo iz toga svega i da naučimo. A treba i da uživamo i da to bude svojevrsna nagrada za ovo što radimo“.
Gotovo! Zoran Terzić ponovo selektor Srbije
I sinoć su devojke imale veliku podršku sa tribina – zna se koliko ovaj uspeh raduje Obrenovčane.
“Ja se nadam da oni dele naš entuzijazam. Vidim da je kod ljudi lepo raspoloženje, svi željno isčekuju… Drago mi je što će dobiti tri evropske utakmice i da ćemo imati priliku da napunimo halu. Da pokažemo da smo defintivno odbojkaško mesto“.
Pravi zalet za nove izazove TENT je napravio osvajanjem Superkupa.
“Mnogo nam je značio… Iako nismo odigrali na nivou na kom smo želeli, bitno je da smo probili barijeru i shvatili da možemo da se borimo za trofeje, da se ne zaustavljamo samo na finalima. Značio je mnogo i mislim da je taj pehar i jedan od razloga što smo u dvomeču sa Asteriksom izgledali ovako“.
Asteriks nije mogao ništa TENT-u: Igraće se Liga šampiona i u Obrenovcu
Iz nekih loših situacija prošle sezone – i ekipa i Igor su mogli samo da nauče i izvuku pouke.
“Ja sam naučio mnogo kao trener… Celo leto sam proveo u razmišljanju šta je to moglo da bude drugačije i bolje. Došao sam do nekih zaključaka. Mislim da su i devojke shvatile da je trebalo u tim momentima da izgledamo drugačije i da nećemo sebi dozvoliti da se to dogodi ponovo. Naravno, postoje stvari na koje ne možemo da utičemo, stvari za koje se i protivnik pita… Verujem da ćemo ove sezone malo ranije neke stvari da prepoznamo“.
U ovom trenutku je sve pozitivno, ali tek na kraju sezone će moći da se proceni da li je misija bila uspešna. Igor nema spisak ciljeva – koji bi ga učinili ispunjenim.
“Kraj je mnogo daleko da bih sada mogao o tome da razmišljam… Za sada me ispunjava ovo što radimo. Da taj neki deo koji dogovaramo izgleda dobro na terenu. Zaista, ono što bi me najviše učinilo zadovoljnim je da sve devojke napreduju i da pokažu pun potencijal“, zaključio je Žakić.
Bonus video:



vanicdusan01
Devojke su ostvarile neverovatan uspeh i nadamo se da će tako nastaviti.