Rafina oda tenisu: Hvala porodici, navijačima, ali posebno - najvećim rivalima!

Niko ne može da kaže da se iznenadio, šokirao ili slično, jer se nagoveštavalo već mesecima unazad, ali kada je stigla vest da Rafael Nadal ide u penziju, malo je bilo ravnodušnih. Ako ništa, česta reakcija je bila – kako vreme leti, već smo matori… Jednostavno, Bik sa Majorke je bio neko čiji smo karijeru imali priliku da gledamo od početka do kraja. Zahvaljući rivalstvu sa Novakom Đokovićem, mngoi su ispratili sve najveće mečeve španskog tenisera, koji je rešio da kaže kraj. Da stavi tačku na čarobno putovanje u kojem je osvoji 22 grend slem trofeja, po čemu je drugi u istoriji.

Meridian Sport te časti – POTPUNO BESPLATNO! Registruj se i odmah preuzmi 6.000 FREEBET!

„Povlačim se iz profesionalnog tenisa!“

Zatim je usledilo objašnjenje:

„Realnost je da su iza mene teške godine, posebno poslednje dve. Nisam mogao da igram bez ograničenja. Očigledno je ovo teška odluka, o kojoj sam dugo razmišljao. Ali, u životu sve ima početak i kraj. I mislim da je dobar trenutak da stavim tačku na karijeru koja je bila duga i mnogo uspešnija nego što sam mogao da zamislim.“

„Ostavka“ ne stupa snagu momentalno, već posle finala Dejvis Kupa koji se održava, kako sudbina sve to lepo udesi – u Malagi.

„Veoma sam srećan što će moj poslednji turnir biti finale Dejvis Kupa gde ću predstavljati svoju zemlju. Napravio sam ceo krug, s obzirom da je jedna od mojih prvih radosti kao profesionalnog tenisera bilo finale Dejvis kupa u Sevilji 2004.“

Nadal je krenuo sa zahvaljivanjima:

„Osećam se super, super srećnim zbog svega što sam bio u prilici da doživim. Hvala celoj teniskoj industriji, svim ljudima koji su uključeni u ovaj sport, mojim dugogodišnjim kolegama, posebno mojim najvećim rivalima. Proveo sam mnogo, mnogo sati sa njima i preživeo mnoge trenutke koje ću pamtiti do kraja života.

Posle protivnika, prebacio se na saborce:

„Govoriti o mom timu je malo teže za mene, jer su oni bili veoma važan deo mog života. Oni nisu samo saradnici, oni su mi prijatelji. Bili su uz mene u svim trenucima kada su mi bili potrebni. U veoma lošim i veoma lepim trenucima. Kada me je bilo potrebno gurati, kada je bilo potrebno da mi popuste. Preživeli smo toliko toga da je teško objasniti.“

Porodica mi je sve – rekao je Rafa i okrenuo se najbližim ljudima u životu:

„Moja majka. Ona je podnela svaku žrtvu koju je morala da bismo uvek imali sve što nam je potrebno. Moja supruga. Zajedno smo 19 godina. Hvala na svemu što si uradila, bila si savršen saputnik tokom svih ovih godina moje karijere. Doći kući i videti kako mi sin raste svakog dana bila je snaga koja me je održavala i davala energiju da nastavim. Moja sestra. Uvek smo imali neverovatan odnos. Moj ujak. Razlog zbog kojeg sam počeo da igram tenis. Verujem da sam zahvaljujući njemu uspeo da prevaziđem mnoge situacije koje su bile teške u mojoj karijeri. I moj otac – koji je bio izvor inspiracije za mene u svakom smislu te reči. On je bio primer truda i prevazilaženja prepreka. Mnogo, mnogo hvala mom ocu na poseban način.“

I na kraju…

„Na kraju, vi – navijači! Ne mogu da vam se zahvalim dovoljno za to što sam osetio zbog vas. Dali ste mi energiju koja mi je bila potrebna u svakom trenutku. Sve što sam doživeo je bilo ispunjenje sna. Odlazim apsolutno mirne glave svestan da sam dao sve što mogu, da sam se trudio na svaki način“, zahvalio se Nadal još „hiljadu puta“ i dodao:

„Vidimo se uskoro!“

Bonus video:

3 Komentara

    Poštujem što se posebno zahvalio svojim protivnicima jer bez njih on ne bi konstantno napredovao i postao to što jeste Bik sa Majorke, izuzetan teniser.

    Ne vredi,ubile su ga povrede nazalost…

    Konačno mu je došlo iz dupeta u glavu, ali sigurno ne bi ovoliko dugo razmišljao da mu gaće nisu bile prepreka na putu

Postavi odgovor