Na pomolu promene u srpskom fudbalu: Superliga sa 12 klubova, Prva liga podeljena u dve grupe

Pričali su bivši i sadašnji igrači o tome da bi Superliga trebala da smanji broj klubova i tema je počela da se pomera sa mrtve tačke.

Kako saznaje Sport klub, generalni sekretar FSS, Branko Radujko, se zalaže za ovaj plan, koji je naišao na podršku. Naime, Superliga bi se skratila sa 16 na 12 klubova, a Prva liga Srbije bi bila podeljena u dve grupe, po 12 timova.

Meridian Sport te časti – POTPUNO BESPLATNO! Registruj se i odmah preuzmi 6.000 FREEBET!

Očekuje se da bi ta promena donela potreban kvalitet lige, jer bi igrači koji prave razliku bili koncentrisaniji u manji broj klubova i samim tim bi utakmice bile mnogo zanimljivije.

Ali, za ovo će trebati vreme da se sprovede. Proces bi trebalo da traje oko dve godine, pa bi realizaciju plana mogli možda da vidimo tek na leto 2027. godine.

Bonus video:

3 Komentara

    Bolje da menjaju nesto drugo nego da menjaju ovo!

    Konačno im je došlo iz dupeta u glavu pod uslovom da se definitivno odluče tj. uvedu promene

    Svake godine neke promene a nista bitno da se menja!

Postavi odgovor