Frustrirani Gvardiola nagovestio da bi mogao da napusti Siti ako se nastavi loša forma: Liverpul je pravi test

Kormilar Građana Pep Gvardiola pohvalno je govorio o dosadašnjem radu Liverpula i Arnea Slota, ali je odbio da prida preveliki značaj nedeljnom meču na Enfildu. Pobedom bi Liverpul otišao na 11 poena prednosti, za šta mnogi veruju da bi moglo da stavi tačku na nade aktuelnog šampiona za još jednu titulu u Engleskoj.

Međutim, prema rečima Španca, još je rano govoriti o tituli u novembru i ishod naredne utakmice generalno neće promeniti ništa.

Meridian Sport te časti – POTPUNO BESPLATNO! Registruj se i odmah preuzmi 6.000 FREEBET!

Danas je prvi dan posle utakmice u utorak da se vidimo, nismo razgovarali. Prihvatamo situaciju u kojoj se nalazimo. U životu sam naučio da idem napred i u dobrim i u lošim vremenima. Dobro se spremamo za utakmicu na Enfildu i evo nas, kraj je novembra, pa imamo još mnogo meseci fudbala“, rekao je Gvardiola na konferenciji za medije.

Pep je posle remija sa Fejenordom u utorak u Ligi šampiona bio frustriran, a sada njega i njegove momke čeka možda i najteži izazov.

Da li je Liverpul najbolji tim na svetu? Ne znam. Jedan od najboljih po rezultatima. Arne radi neverovatan posao. Kada ljudi kažu da je Siti najbolji tim, ne obraćam pažnju ni na trenutak. U situaciji u kojoj se nalazimo nije realno govoriti o velikim ciljevima. Ali ni u ovoj situaciji nije realno razmišljati o tituli u novembru. Liverpul je zaista u dobroj formi. Oni su tako moćni u svakoj fazi. Uvek razmišljam o ciljevima u martu ili aprilu. U novembru i decembru nije važno šta će biti u nedelju. Poraz bi sigurno otežao stvari, ali će i dalje biti dosta utakmica. Ako pobedimo, jedan rezultat neće ništa promeniti. Raspoloženje će biti bolje, ali tri dana kasnije nas čeka utakmica protiv Notingem Foresta i moramo sebi da dokažemo da imamo stabilnost. I stabilni ste kada dobijete 10, 11 ili 12 utakmica zaredom, kao što smo mi uradili“.

Gvardiola smatra da je Liverpul pravi test spremnosti za Siti.

Enfild je najbolje mesto za poboljšanje forme. Ovo je najbolji test da saznate koliko možete biti stabilni. Vratićemo se, znam to. Ali ne znam kada. U prošlosti smo vodili najveće bitke protiv Redsa. Ništa se nije promenilo. Izgubili su samo jednu utakmicu u svim takmičenjima. I dalje su jaki u tranziciji. Ranije su to bili Mane, Firmino i Salah, sada su to Dijaz, Nunjez i Salah“.

Trofejni trener Mančester sitija obećao je da će otići iz kluba kada pomisli da više ne koristi klubu. Građani su poraženi na pet od šest poslednjih utakmica, uključujući najduži niz neuspeha u Gvardiolinoj karijeri, i ispustio je prednost od tri gola da bi remizirao sa Fejenordom u utorak u Ligi šampiona.

Onog trenutka kada se ne osećam pozitivno, otići ću. Ali želim da imam priliku da obnovim tim u mnogim aspektima do kraja sezone. Znam šta moramo da uradimo. Ne slažem se da sastav treba menjati u potpunosti. Pre tri meseca smo osvojili Premijer ligu, bili u finalu FA kupa i igrali četvrtfinale Lige šampiona posle sjajne igre protiv Reala. Sastav je isti i zaista je dobar, ali nismo kompletni. Nije samo Rodri. Nemamo mnogo igrača. Igrali smo šest sedmica bez četiri centralna beka i dva vezna“, rekao je Gvardiola na današnjoj konferenciji za novinare.

Bonus video:

4 Komentara

    Bolje da ode sam nego da ga najure!

    Ovo je samo potvrda, pre najave sam znao da bi tako postupio i uveren da bi se trenutak usled koincidencije poklopio sa datumom isteka ugovora

    To bi bilo moralno i korektno od njega al’ čisto sumnjam

    Pepa bas pogadja losa forma Sitija, cak jd spreman i da napusti klub

Postavi odgovor