Bajern iz Minhena i Borusija iz Dortmunda su velikani, što su još jednom pokazali, ovaj put u teškim uslovima za ceo svet.
Ova dva kluba, kao i svi, trpe velike gubitke, zbog suspenzije prvenstva i svega ostalog što se dešava.
Međutim, za razliku od nekih drugih, gde uprava pregovara s igračima, ovde za tim nije bilo nikakve potrebe.
Uprava i fudbaleri dogovorili su se da smanje plate za 20 odsto, kada su računice pokazale da neće biti moguće isplatiti ostale zaposlene.
U Bajernu su plate mnogo veće, ukupno 300 miliona evra.
Jasno je da će klub iz Minhena uštedeti oko 15 miliona, što će biti upotrebljeno za fond za plate u svim nivoima kluba.
VELIKI MESI: Leo pomogao dvema zemljama u borbi protiv koronavirusa!
Kod Dortmunda je čitav obrt sredstava, kao i plate, znatno manji.
Mesečno će sačuvati više od tri miliona evra, a to odricanje znači da neće morati da otpuštaju nikoga u klubu.
Na kraju, nema otkaza u teškoj situaciji, niti smanjivanja plata, ni prinudnog odmora.
Kapa dole, velikani!



Jelena
Ma bravo majstori!! Tako se saoseca sa ljudima a ne kao ovi u Barsi
Mita
Eto zasro mi je Bajern omiljemi klub?