LJUDSKOST PRE SVEGA Bajern i Dortmund spasili svoje zaposlene

Bajern iz Minhena i Borusija iz Dortmunda su velikani, što su još jednom pokazali, ovaj put u teškim uslovima za ceo svet.

Ova dva kluba, kao i svi, trpe velike gubitke, zbog suspenzije prvenstva i svega ostalog što se dešava.

Međutim, za razliku od nekih drugih, gde uprava pregovara s igračima, ovde za tim nije bilo nikakve potrebe.

Uprava i fudbaleri dogovorili su se da smanje plate za 20 odsto, kada su računice pokazale da neće biti moguće isplatiti ostale zaposlene.

U Bajernu su plate mnogo veće,  ukupno 300 miliona evra.

Jasno je da će klub iz Minhena uštedeti oko 15 miliona, što će biti upotrebljeno za fond za plate u svim nivoima kluba.

VELIKI MESI: Leo pomogao dvema zemljama u borbi protiv koronavirusa!

Kod Dortmunda je čitav obrt sredstava, kao i plate, znatno manji.

Mesečno će sačuvati više od tri miliona evra, a to odricanje znači da neće morati da otpuštaju nikoga u klubu.

Na kraju, nema otkaza u teškoj situaciji, niti smanjivanja plata, ni prinudnog odmora.

Kapa dole, velikani!

2 Komentara

Postavi odgovor