Pošto je potvrđeno nekoliko slučajeva koronavirusa u Sampdoriji, među kojima je prvi bio Manolo Gabjadini, u klubu iz Đenove odlučili su da više ne saopštavaju imena eventualno novih zaraženih, kako ne bi dodatno širili paniku.
Sampdorija, ali i sama liga, kao i kompletna Italija, suočavaju se sa brojnim problemima prouzrokovanim pandemijom Covida-19.
Predsednik Masimo Ferero uključio se u debatu koja za cilj ima pronalaženje načina završetka sezone u Seriji A.
– Ova drama mora izroditi konstruktivne predloge. Klubovi u Seriji A, njih 20, traže način da okončaju sezonu, radije nego da provode sate na konferencijama svaki dan, jer nemamo zajedničku strategiju – slikovito je Ferero opisao situaciju.
#Sampdoria patron Massimo Ferrero has joined the debate about the possible resumption and claimed the players ‘are not machines to be turned off and on again’. #SerieAhttps://t.co/NYqHu6ah03 pic.twitter.com/5emK3UTaYT
— footballitalia (@footballitalia) April 2, 2020
Nekoliko je mogućih scenarija kako bi prvenstvo trebalo da bude završeno. Ipak, Fereru se ne sviđa niti jedan od njih…
– Zamislite da sada Gabjadiniju, koji se nedavno oporavio od koronavirusa, kažem: ‘Hej Manolo, moraš u maju na teren’. Pa nije on mašina da ga uključimo i isključimo kad hoćemo. Gde bi bile njegove misli? I ko će ići na stadion? Ljudi? I kako, sa maskama? – pojasnio je kontroverzni biznismen.
Ferero je i ranije poručivao da ne vidi način na koji se sezona može privesti kraju.
On smatra da bi titulu trebalo da osvoji trenutno prvoplasirani tim – Juventus.



steva
Svaka mu je ka Njegoševa!!
vukica
Neko resenje ce da se nadje, bez zurbe ljudi 🙂
Anonymous
Toliko neizvesnosti oko ovoga, strasno
Teki
Cela ova situacija je jako nezahvalna!
Miki
Covek je totalno u pravu.