ROJS VERAN BORUSIJI: Nikad u Bajern, Miler i ja smo bitni navijačima

Vezista Borusije Dortmund Marko Rojs (30) istakao je da je to jedini klub za koji bi igrao, te da nikada ne bi prešao u Bajern iz Minhena.

Rojs od 2012. godine igra za Borusiju i od tada je odoleo svim ponudama da promeni klub, kao i Tomas Miler u redovima ljutog rivala.

– Verujem da je i za navijače bitno da ima likova poput Tomasa i mene. Oni primećuju da se mi identifikujemo sa njihovim klubom kao što to oni čine – istakao je Rojs u intervjuu za “Bild” i dodao:

– Moj san je oduvek bio da igram za Borusiju. Ovde imam sve da bih bio srećan – svoj zavičaj, porodicu i klub. Taj osećaj je kod mene uvek bio primaran, iako bi neka druga zemlja s drugačijom kulturom predstavljala izazov.

Kada je 2012. iz imenjaka iz Menhengladbaha prešao u Dortmund, Bajern je takođe želeo da ga angažuje.

Ipak, prelazak u Minhen za njega nikada nije bio opcija.

– Bilo je ponuda i iz drugih klubova. Veoma poštujem Bajern i sve ono što taj klub već decenijama postiže, ali oduvek sam želeo da igram isključivo za Dortmund. To je oduvek bio klub kojem me je srce vodilo. Kada sam svojevremeno branio boje Menhenhladbaha, za mene je bilo jasno da ću preći jedino u Dortmund ili da ću otići u inostranstvo. To sam i rekao svome agentu Dirku Hebelu i prema tome smo preduzeli dalje korake – otkrio je Marko.

Ponosan je na svoju vezu s voljenim klubom.

– U Dortmundu sam rođen i kao dete sam igrao za taj klub. Znam da ljudi ovde cene kada neko i tokom teških vremena ostane veran klubu. Potpuno sam povezan sa Borusijom i sa čitavim regionom – poručio je Rojs.

Prošao je Rojs mlađe kategorije Dortmunda, seniorsku karijeru počeo u Alenu, odakle je preko Menhengladbaha stigao u voljeni klub.

Od tada, imamo jednu bajkovitu fudbalsku priču, koja će, kako stvari stoje, imati i te kako srećan kraj.

HUMANOST U DOBA VIRUSA: Nikad genijalnija ideja da se ispune tribine!

Zdravko Kuzmanović: Radomir Antić je bio veliki gospodin! Ako Zvezda pozove… Serija A je ludilo!

15 Komentara

    Citavu karijeru posvetio jednom klubu. Sto bi se reklo, pustio je korene

    Malo je takvih igraca koji su celu karijeru proveli u jednom klubu, Reus je vec legenda i ako ode negde.

    Reus je ikona Dortmunda i odlican je igrač . Steta sto je Lewa napustio Dortmund …

    Tako i treba Borusija Dortmund je identifikovala Marka Rojsa i kao igraca i kao licnost, zato i on oseca potrebu da ostane veran …naravno da navijaci cene vernost i pozrtvovanost klubu tako treba!

    Možda je stvarno veran klubu ali naš je stvarnost naučila da svako ima svoju cijenu !

    Nezaboravne partije je pruzao dok je Klop trenirao Dortmund,steta zbog povreda…

    Decko zato te volim i cenim kao fudbalera! Bravo

    Covek je “doktor fudbala”, steta sto je bas sklon povredama

    Tako je vernost Borusiji i njenim navijacima koji su ujedno i najbolji, boljih nema.

    Sto bi on sad napustio selo u kom je zvezda da bi isao u grad i sve ispocetka

    ?Slazem se,bolje biti prvi u selu nego poslednji u gradu ?

    Sada ga Bajern ne bi ni tražio, taj voz je odavno otisao, decko je stalno povređen a i pogubio se u poslednje 2 sezone

Postavi odgovor