Mnogo toga čudnog dešava se vezano za poslovanja Asvela i Monaka – već sezonama. Boje na toj slici samo je poslednjih dana pojačala Evroliga koja je kaznila prvo ekipu iz Vilerbanba, a zatim i započela proces protiv tima iz Monte Karla, zbog poslovanja koje ne odgovara Finansijskom fer-pleju.
Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!
Međutim, za jedne su ovi dani teži nego za druge.
Privredni sud u Parizu naložio je kompaniji Fedcom, u vlasništvu Skweek platforme, u čijem je vlasništvu i košarkaški klub Monako, da isplati deo novca koji duguje Asvelu!
Ovo je prva pobeda za Asvel u sporu koji vodi protiv kompanije Fedcom. Prema informacijama L’Equipe, grupa u vlasništvu Alekseja Fedoričeva – koji je ujedno i predsednik i većinski vlasnik Monaka – bila je zvanično upozorena od strane kluba iz Vilerbana zbog kašnjenja u uplatama Skweeka, nekadašnjeg glavnog partnera i sponzora na dresovima Asvela, koji je uplatio samo pet miliona evra od dogovorenih 18 miliona.
Privredni sud u Parizu presudio je u korist kluba Tonija Parkera i izrekao visoku kaznu kompaniji Fedcom Media, naloživši joj da plati 3.327.000 evra muškom klubu Asvel i 1.684.000 evra ženskom timu. Ove presude su odmah izvršne. Fedcom Media ima 15 dana da uloži žalbu.
Inače, Toni Parker je najavio odlazak na sud protiv Evrolige zbog izrečene kazne po pitanju Finansijskog fer-pleja.
Bonus video:


