LOŠE VESTI Olimpijske igre pod velikim znakom pitanja i 2021. godine?

Toširo Muto rekao je da ne može da garantuje da će Olimpijske igre biti organizovane sledeće godine iako je do tada ostalo 16 meseci.

Muto je direktor Organizacionog odbora za Olimpijske igre u Tokiju, a naglasio je da niko ne može biti siguran o kontroli virusa.

– Mislim da niko ne bi mogao da kaže da li će biti moguće staviti virus pod kontrolu do narednog jula ili ne. Sigurno je da nismo u mogućnosti da vam damo jasan odgovor – rekao je Muto na konferenciji za novinare na daljinu.

OI su prošlog meseca, zbog pandemije koronavirusa, odložene za narednu godinu i trebalo bi da se održe od 23. jula do 8. avgusta 2021.

Olimpijske igre logo
(FOTO: Massimo Rumi/Barcroft Media via Getty Images)
Premijer Šinzo Abe je ove nedelje izdao hitnu deklaraciju za borbu protiv virusa, stavljajući zemlju pod razna ograničenja.

Abe je kritikovan da sporo deluje u borbi protiv koronavirusa.

Opozicioni politički lideri sugerisali su da je umanjivao težinu virusa zbog želje da se Olimpijske igre održe ove godine.

– Doneli smo odluku da odložimo Igre za godinu dana i sada možemo samo naporno da radimo na pripremi takmičenja. Iskreno se nadamo da će sledeće godine čovečanstvo uspeti da prebrodi krizu izazvanu koronavirusom – izjavio je pri čovek organizacije OI.

Novinari su pitali i da li postoje alternativni planovi do 2021. godine.

– Umesto da razmišljamo o alternativnim planovima, trebalo bi da uložimo veliki trud… Čovečanstvo treba da objedini svu svoju tehnologiju i mudrost i da naporno radi kako bi se razvili lekovi i vakcine – poručio je Muto.

Nekoliko puta je upitan i o dodatnim troškovima zbog odlaganja.

Japanski mediji su ih procenili na između dve i šest milijardi dolara, a odgovorio je da je prerano znati cenu i ko će to platiti.

Do sada je u Japanu prijavljeno više od 5.000 slučajeva zaraze koronavirusom, a 99 osoba je preminulo.

RAKOČEVIĆ U NOVOJ ULOZI: Srpski as pomaže ugroženima (FOTO)

Zdravko Kuzmanović: Radomir Antić je bio veliki gospodin! Ako Zvezda pozove… Serija A je ludilo!

50 Komentara

    Iskreno se nadamo da ce se za 16 meseci sve zavrsiti. Realno ima dovoljno vremena da se sve vrati u normalu.

    Ma odrzace se sigurno, nece oni zeleti tolike finansijske gubitke

    Oh no haos 🙁 Bas nikad nisam gledao Olimpijske igre i sada kada htedoh avaj sudbe klete nece biti XD

    Ma da, ajde odložite je za neki naredni život??

    Dace Bog da sve prodje kako treba,zdravlje na prvom mestu

    Bolje da se održe ove godine, realno.

    Prvo sve pohvale za portal. Super ste. Nadam se da ce sve ovo brzo proci pa da ponovo uzivamo u sportu.

    Odrzace se sigurno. Pa zavrsice se ovo sa koronavirosom do tada sigurno. Bilo bi previse da godinu dana traje borba sa ovim virusom.

    Auuu ja se iskreno nadam da ce biti 2021

    velika steta ako ih odgode

    U ovoj situaciji su manje bitne olipmijske igre,bitnije je da budemo zdravi

    Dobro, ne bi bilo prvi put.

    A bice na zimu,mene vise zanima sta ce biti sa evropskim u fudbalu

    ma odrzace se olimpijske igre sledece godine, nemoguce da necemo pobediti koronavirus u narednih 16 meseci opusteno ljudi sve ce se vratiti na svoje i brze nego sto mislimo 😉

    Samo da nam ovo sve prodje. Sve je pod znakom pitanja staa ce biti i kako ce se igrati.

    Mislim da ce se odrzati sledece godine,veliki bi gibitak bio ako ne ,nadam se da ce do tada naci vakcinu za koronu

    Konacno neko ko razumno.razmislja . Nista se ne zna kako ce se situacija sa virusom razvijati i da li ce se vratiti.

    Nazalost nista vise nije sigurno pa ni olimpijske igre da li ce se igrati?

    Košarka finale: Ameri vs Jaka Srbija??

    Boze samo zdravlja,a za sve ce biti vremena

    Samo da prodje ovo, pa kad budu, bice 😀

    Olimpijske igre su realno sada najmanje vazne, odrzace se sl. God

    Sledeće ili one tamo godine. Samo da prođe ova kriza sa virusom.

    Biće olimpijskih igara, samo da prođe ovo stanje.

    Stvarno bi bila šteta, pogotovu za neke naše sportiste što su se kvalifikovali,jedva čekam basket da gledam na olimpijadi.

    Ma sve da se prebaci na Novi Zeland i cao 😀

    Mene interesuje kako ce sve ovo izgledati ukoliko ovo sve potraje, cela ova fama oko virusa, sta ce se i kako igrati u pod kojim pravilima???

    pod znakom pitanja su velike stvari..ovo je veliki udarac za ceo svet..tako da sto kaze jedan gospodin ovde da smo zivi i zdravi!

    Ma bolje da kazu da nisu sigurni da ce biti, pa da se odrzi, nego da kazu da ce biti pa da ipak ne odrze.

    Auu brt nmg da verujem, ali mozda je bolje tako zbog situacije u svetu, a taman sam mislio da pokazemo kako znamo da igramo basket

    I ako se odlozi nije kraj sveta,zdravlje je na prvom mestu,samo da prodje sve ovo sa Koronom…

    Samo da prodje ovo i sve ce okej biti ?

    Slažem se sa Igorom, nek prodje ovo ludilo pa ćemo lako

    ma bice sve to okej valjda ce proci ova glupost do sledece godine

    Odrzace se sigurno, samo da prodje sve ovo. Inace super vam je portal

    Bice odlozene samo ako opet bude virus, oporavice se sve do tada, ceo svet to ceka.

    Mislim da je ovo malo prenapumpana prica. Jasno da se sve odlaze, ali isto tako ce se sve i dovesti u normalu za koji mesec.

    Bilo bi jako bezveze da se ne odrze sledece godine, al ako je tako odluceno onda okej. Ali falice nam sporta previseeee
    pozdrav za portal!

    pa, moramo poceti normalno da zivimo, necemo ceo zivot sedeti u 4 zida i cekati da ovo prodje

    Samo da zivi i zdravi izadjemo iz ove situacije, lako cemo za OI

    Tako je!

    Bravo kralju

Postavi odgovor