Sa Koneljano je 2025. godine postala evropski prvak, a onda je odlučila da pređe u Galatasaraj. Tačnije otišla je na pozajmicu, da bi dobila važniju ulogu… Zna se koliko je paklena konkurencija u Santarelijevom timu na poziciji primača servisa. Međutim, Martina Lukašik se nije naigrala ni u Turskoj. Što zbog povrede, što zbog odluke trenera.
U razgovoru za Przegląd Sportowy Onet, 26-godišnja odbojkašica govorila je o svemu što je obeležilo njenu nesrećnu sezonu.
Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!
Odlazak u Tursku trebalo je da bude veliki korak u karijeri. Posle jedne sezone provedene u italijanskom Imoko Koneljanu, želela je da napravi iskorak i prihvatila je ponudu Galatasaraja. Međutim, ubrzo je doživela ozbiljnu povredu zbog koje je dugo bila van terena.
“Radili smo prijem servisa sa mašine i u jednom trenutku sam pokušala da primim loptu samo jednom rukom. Lopta je došla toliko jako da mi je ruka gotovo udarila o pod. Bila je to mehanička povreda“, ispričala je reprezentativka Poljske.
Kako se kasnije ispostavilo, njena klupska sezona bila je praktično završena. Vratila se u Poljsku na lečenje, nadajući se da će se pred kraj prvenstva ponovo priključiti ekipi, ali do toga nije došlo, a ugovor je u međuvremenu raskinut. Ipak, zdravstveno se oporavila i sada pokušava da vrati formu tokom reprezentativne sezone.
“Najvažnije mi je bilo to što sam mogla da lečim zglob kod ljudi kojima verujem. To mi je bio prioritet. O ostalim stvarima ne želim da govorim. Znala sam da ću krajem sezone moći da se vratim i pomognem klubu, ali odluka je bila takva kakva je bila“, rekla je Lukašik.
Martina nije želela da još jednu sezonu provede među rezervama. Međutim, scenario iz Italije ponovio se i u Turskoj. Trener Masimo Barbolini nije joj pružio veću priliku za igru, pa je morala da prihvati njegove kadrovske odluke.
“Bilo mi je teško da se pomirim sa tim što ne igram. Smatrala sam da zaslužujem više vremena na terenu, pogotovo zato što sam se na treninzima osećala veoma dobro“.
Za sada nije poznato gde će Lukašik nastaviti karijeru, niti da li će ostati u Evropi ili će se odlučiti za odlazak na neki drugi kontinent. Ipak, boravak u Istanbulu ne smatra neuspehom. Naprotiv, kaže da je mnogo naučila, posebno od saigračica.
“Trudila sam se da naučim što je više moguće od devojaka. Na kraju krajeva, Mirjam Sila je jedna od najboljih primača na svetu. Posmatrati izbliza kako radi bilo je za mene dragoceno iskustvo“, zaključila je reprezentativka Poljske.
Bonus video:


