Evroligaš potvrdio - petorica igrača su bivši

Baskonija se u jednom danu zahvalila petorici košarkaša. Na zvaničnom sajtu kluba su objavili da Trenet Forest, Markis Novel, Judžin Omoruji, Gitis Radzevičijus i Džesi Edvards više neće biti deo tima iz Baskonije.

Prilično očekivana odluka Baskonije, kad se u kontekst stave pisanja koja su dolazila prethodnih nedelja sa Pirinejskog poluostrva.

Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!

Forest je bio jedan od lidera i čovek koji je odigrao 123 utakmice za španski tim. Izrastao je u lidera i prvog plejmejkera, ali je zov Fenerbahčea, gde bi t rebalo da nastavi karijeru, bio jači, pa je tako posle dve godine došlo vreme za rastanak.

Omoruji je stigao u Baskoniju tokom decembra 2025. godine i prosečeno je beležio 9.8 poena po meču, dok je tokom Kupa kralja bio jedan od ključnih igrača zbog kojih je ekipa došla do trofeja.

Radzevičijus je napustio Vitoriju posle godinu dana i 55 utakmic, dok je Edvards uglavnom bio u drugom planu i uspeo je da zabeleži samo 17 mečeva u ACB ligi.

Bonus video:

Postavi odgovor