Pričao je u razgovoru za Meridian sport da mašta o prvom timu Partizana, ali će na taj korak sačekati. U međuvremenu, talentovani slovenački bek, Lukas Bojović, nastaviće da se usavršava u Americi.
On je na društvenim mrežama istakao da je “došlo vreme za neka nova iskustva“, a sa druge strane Atlantika stiže informacija da će se mladi košarkaš priključiti Vejk Forestu u NCAA.
Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!
Nastaviće Bojović svoj put na koledžu koji su svojevremeno pohađali i asovi poput Tima Dankana i Krisa Pola, a povodom rastanka sa Partizanom je podelio dirljivu poruku.
“Dragi moj Partizane i Grobari,
Došlo je vreme za neka nova iskustva, jer sam pre neki dan napunio 18 godina.
Odluka mi je dugo visila nad glavom, jer Partizan je ipak Partizan. To je nešto što oni koji nemaju moje iskustvo teško razumeju. Četiri godine srpske košarke su nešto što bi poželeo svaki ozbiljan košarkaš. Tvrd rad, nema gledanja kroz prste, ali i mnogo predivnih momenata sa predivnom crno-belom porodicom.
Hvala trenerima, rukovodstvu, saigračima i svima koji su bili uz mene kada sam ih trebao. Zahvalan sam za dobra, ali i gorka iskustva, jer sam i zahvaljujući njima postao to što jesam. Tako nešto se ne zaboravlja, ostaje kao crno-bela tetovaža na koži.
Pozdravljam vas u nadi da se u bliskoj budućnosti opet sretnemo u jednoj jedinoj Areni! Ovo svakako nije zbogom!“, napisao je Bojović.
Lukas je na kvalifikacionom turniru Evrolige ove godine bio najbolji pojedinac juniorskog tima Partizana, s ozbirom da je beležio 22,8 poena i pet asistencija na četiri nastupa.
Bonus video:



nenad
Steta sto odlazi iz Partizana, ovakve talente bi trebalo zadrzati kod kuce.
mihailo
Iskreno mislim da je NCAA preceenjena, evroliga ga je bolje pripremala za profesionalizam.
leon
Wake Forest nije losa adresa, isti fakultet su prosli Dankan i Kris Pol. Klinac zna sta radi.22.8 poena u kvalifikacijama za Evroligu nije malo, momak stvarno ima kvalitet.