"NIKO KAO ZVEZDA" Kontranapad iz Minhena 1991. najbolji u istoriji!

Mnogi ljubitelji fudbala na ovim prostorima, ne samo zvezdaši, rado pamte put kojim je Crvena zvezda 1991. godine išla do titule šampiona Evrope.

Zvezda je tada u finalu savladala Olimpik iz Marseja nakon izvođenja jedanaesteraca i istorijskog “Darko, Darko, Darko…”
pancev bari 01 printscreen
Pančev koji trenutak nakon gola za titulu prvaka Evrope (FOTO: YouTube printscreen)

Na putu do utakmice za pehar pred crveno-belima u dvomečima padali su Grashopers, Glazgov Rendžers, Dinamo Drezden i Bajern iz Minhena.

Upravo je akcija s prve utakmice protiv Bavaraca, u Nemačkoj, za izjednačenje, tema ove priče.

Poznati fudbalski nalog na Tviteru, Proper Football (112 hiljada pratilaca), apostrofirao ju je kao pravi primer “školskog” kontranapada.

Oduzela je odbrana našeg tima loptu, Marović je prosledio ka Radinoviću, ovaj ka Prosinečkon, koji je “povukao” kontru.

Poslao je “Žuti” sjajan pas po desnoj strani ka Biniću, on ušao u šesnaesterac, te pronašao Pančeva na drugoj stativi, za 1:1!

– Siri (virtuelni asistent), pronađi mi savršen primer kontranapada iz fudbalskih udžbenika. “Pretraga je gotova i glasi: Darko Pančev na utakmici Bajern – Crvena zvezda pre 29 godina – glasi kreativan opis na pomenutom nalogu, uz snimak ove akcije.

Tim koji je vodio Ljupko Petrović na kraju je pobedio sa 2:1 u Minhenu.

Usledio je “onaj” revanš u Beogradu…

Ostalo je istorija, koja je ispisana u Bariju, na stadionu “Sveti Nikola”.

Lepo je da se i dan-danas, u vreme nekog drugog fudbala, pamte ovakve stvari, te neka srećnija vremena.

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Sportske priče | RIO FERDINAND: Odmah smo znali da će Kristijano biti najbolji!

215 Komentara

    To je bio tim koji je igrao secem i bilo je svi za jednog jedan za sve

    Bravo komsije, bili ste nekada dobru

    prava kontra, iz prve, skolski, nema sta…Bila je stvarno to zlatna generacija

    Nazalost, nasi klubovi ovakav fudbal nikad vise nece igrati

    Ostase uspomene, a sada smo ponosni kad uspemo poneki put da se plasiramo u grupnu fazu nekog takmicenja.

    Kada cemo ponovo da gledamo ovakav fudbal nasih???

    Kakva je to ekipa bila ..tad i nikad vise

    Ostala su samo secanja, to se vise nece ponoviti

    Dokle ce da smaraju sa ovom 91.god kad ne znaju nista

    Svaki out kad gledam itakmicu najezim se

    Nek nam bog da srece da se vrate danii, slavni danii nase proslostiii.

    To su bile utakmice za pamćenje, a ne ovo sad

    Ovako nesto tesko da ce ikad vise da se ponovi

    Bice Zvezda kao nekada sto je bila!

    O zvezdo zvezdanaaa, moja jedinaaa.♥️

    Vreme kada novac nije imao veliku ulogu i sportu, imao je ali ni priblizno koliko danas utice. Zato se nikad nece ponoviti ovo.

    To su bila vremena pravog fudbala. Bilo bi uzivanje danas gledati takvu igru.

    Hvala za snimak,da se malo podsetimo kako je nekad bilo

    Strasna ekipa. Steta sto se raspala ova ekipa, mogli su jos koji put da osvoje.

    Kakva utakmice i pobeda u Minhenu..To je evropska Zvezda ?⚪??

    Tada i nikad ali never again.

    Da, razumeli smo! Never again!
    Ne moras pisati 10 puta!

    Pevala je tad cela planeta da je nasa Zvezda prvak sveta

    To su bila lepa vremena a o toj kontri ce se jos dugo pricati

    Ko ga znao mozda se ponovo desi tako nesto!

    E nema zvezda vise sanse za tako nesto

    E a ono cuveno O DA LI JE TO MOGUCE???

    Bio sam dete al se secam tog meca svi smo ga pobno pratili

    Kakav kontra napad, neverovatno. Jedan u milion. ?

    To je bila generacija…Zvezda prvak evrope.

    Generacija ipo,neverovatna ekipa.

    Tad i ko zna kad… Treba i ovi mladi da opravdaju svoje igranje u tom klubu.

    Slažem se sa tobom.

    Sve je to lepo, al ne zivi se od proslosti.

    Davno bilo… Nisam zvezda ali nemam nista protiv.

    Veliki uspeh!

    Da li ce se ponoviti ikad

    Aufff kakvo secanje na divne scene i na moje detinjstvo. Pa ovo je bio fantastican period klupskog fudbala koji se na zalost nikada nece ponoviti. Kako to sjajno zvuci Marovic do Radinovica, on za Prosineckog koji pronalazi Binica i ko na kraju uvaljuje loptu u mrezu jedan jedini Darko Pancev.

    Zvezda je zivot, sve drugo su sitnice ?

    Čokalija legenda, mada mislim da je C.Zvezda godinu dana ranije imala jači tim.

    Dobro kaze naslov “ niko kao ZVEZDA” i na nebu tom na koje idem ja… ?⚪️?⚪️

    Bicemo opet prvaci sveta..CZV u srcu ??????

    Rodila sam se 91, tata je hteo da mi da ime Zvezdana

    To je bio fudbal. Tad su igraci isli na to da postignu gol, a ne da iznude penal…

    Nisam skoro nista pametnije procitala. Fudbal nam je otisao do djavola.

    šteta je kad ‘ ode do đavola’ a toliko puno talenata

    tako jee

    Do godine ponovo 😀

    Ako Bog da!

    Ispisana istorija ?

    Jestee i nadam se da ce se i ponoviti?

    Kakav je to tim bio!

    najbolji ikad!

    Meridian uvek deli zanimljive vesti. ??
    Zvezda je ime sampiona..
    Zvezdas jednom, zvezdas zauvek

    Fenomenalni tandem jedan od najboljih za sva vremena!!!

    Skolski primer atomskog kontranapada, Zvezda je u to vreme bila najjaca u tom segmentu.

    Nisam zvezdas ali darko pancev je bio najbokji spic tog doba.

    U srcu uvek zvezdaaaa

    BIĆE ZVEZDA OPET PRVAK SVETA!??⚪

    Lepo je prisetiti se dobrih vremena, kad jos uvek nije sve bilo samo pitanje biznisa

    To je bio fudbal. I to je bila Zzzvezda.

    Kakve samo imaju navijace, to je za sve pohvale!

    Zlatnaaa vremena nasih fudbalera??

    Pa da nam se vrate ta zlatna vremena 😀

    Fuj… Najbolje da ce se ponoviti.. Mozda na sonyu ?

    Чувена анекдота Бинићеве мајке: “Мој Драгиша кад је био мали најбрже је јурио кокошке по двориште од сву децу”. Кад се сетим ове утакмице најежи ми се кожа и пред очима ми је Дејо и Бина који са лакоћом прелазе играче Бајерна као брзи возови.И чувено НЕБО СЕ ОТВОРИЛО!!!!

    Тада се играло срцем за клуб, за колектив, борбено и храбро, играо се фудбал у сваком смислу те речи…лепо је присетити се тог славног тренутка кад је Звезда “дотакла” звезде…

    I to je to, tada je sve stalo. Od tada jedno veliko nista.

    Tadasnja Zvezda i niko nikad vise

    Predivno je da na stranici koju prati preko 100 hiljada ljudi moze nesto ovako da se vidi.
    Ako ima neko ko nije ovo video, evo prilike, mozda mladje generacije.

    Kakav je to tim bio!

    neverovatan

    Vremena kada je nas fudbal vredeo.
    Nikada se vise nece ponoviti ova vremena. Srpski fudbal je odavno otisao u aut. Prestao sam odavno da pratim, postalo ne smesno.

    Evo da se Zvezdasi malo sete vremena kada su nesto vredeli. Davno je proslo ovo vreme, mnogo davno.

    Darko Pancev, legendarni zvezdas. ❤ prelepo je setiti se tog vremena. 29 godina od tada, davno, ali se ostvarilo.

    Kakva akcija, koliko zara i borbe za gol!

    Extra kontra, a i Dejina kontra uopste nije losa 🙂

    Kakva su to lepa vremena bila, lepo je prisetiti se.

    Zvezda je zivot

    Zvezda jee ime šampionaaaa

    Zvazda je ime sampionaaa.

    lepe uspomene,hvala za ovaj snimak
    meridian uvek deli prave vesti 🙂

    Kako Zvezdasi menjaju sijalicu? Nikako. Stanu oko nje i govore kako je dorela 91. ?

    hahahahah A Partizan?

    Ta vremena se nikad nece vratiti.

    A naravno da nece , ne može se uvek živeti od stare slave

    Koliko god puta da odgledam uvek je kao da gledam prvi put i uvek se najezim ?⚪?❤️

    to su bile utakmice 🙂

    To je bio pravi fudbal

    Od tada za zvezdu vreme stalo, ni da kljunu nista zatim do dana danas!

    Sreca pa se partizan izdvaja xD

    Nije bilo verovatno da će se to dogoditi. Milina me oblije kad o ovome samo i pomislim. Jeste davno bilo ALI JE BILO. Pozdrv svima koji su bili nekad na korak od titule.

    To su bili igraci..to je bio klub koji vredi

    Gledao sam taj legendarni mec…Srecu koju sam tada doziveo ne mogu recima da opisem..

    Kako bi to bilo cool kada bi ponovili uspeh.Zvezda u ❤️

    Kad marsovci slete, tad ce biti opet prvak sveta!

    Hahahah e lepo ti je rekao

    To su bila vremena, to je bio fudbal..

    Ljudi moji kakav se tad fudbal igrao…

    Ovo sad i nije fudbal

    Aaa tad se igralo fudbal sad su bitni mediji

    Lepo je secati se a bilo bi jos lepse da ponove uspeh

    Kada bi se samo ponovilo.

    ponovice se!

    Teško, mnogo vode mora da proteče.

    To će se desiti više nikad

    Bila su to stecna vremena…

    Možemo samo da se sećamo

Postavi odgovor