Ronaldo je umesto u Real umalo otišao u Barsu, ali presudilo je - obećanje!

Ramon Kalderon bio je veoma uspešan predsednik, ali nekako ga nikako nisu cenili dovoljno za sve što je uradio za Real Madrid.

Poređenja radi, Real je s njim na čelu od 2006. do 2009. godine osvojio dve titule u La Ligi, koliko ih je i kasnije osvojio sa Florentinom Perezom u čitavoj jednoj deceniji.

Istina, Perezov Real osvojio je čak četiri Lige šampiona, ali utisak je da je Kalderon uvek bio potcenjivan, a ne treba zaboraviti da je on najzaslužniji čovek čak možda i za te četiri LŠ, jer je direktno doveo – Kristijana Ronalda!

Zna se da je Ronaldo dobio ponudu Barselone, koja je u tom trenutku na levom boku imala vremešnog Tijerija Anrija.

GettyImages 88018161
Iz Junajteda umalo u Barselonu (FOTO: Laurence Griffiths/Getty Images)

Ipak, Portugalac je odlučio da ispuni dato obećanje Kalderonu.

– Svi znaju da je ta “operacija Ronaldo” vođena još u sezoni 2007/08, kada sam dobio njegovo obećanje da će doći u Real Madrid, bez obzira na sve. Bilo je teško pregovarati sa Mančester junajtedom, ali srećom, imao sam potpisan dogovor sa Ronaldom. Od prvog trenutka bio je veoma odlučan u nameri da dođe u Real Madrid. Prilika kakvu sam mu ponudio i uloga koju bi dobio, bila mu je od izuzetnog značaja – prisetio se Kalderon.

Prema njegovim rečima, Ser Aleks Ferguson je na sve načine pokušavao da proda Ronalda Barseloni, koja je takođe poslala ponudu.

– Prvo, Ferguson nije želeo da proda Ronalda, a naročito ne u Real Madrid, koji mu je oduvek bio najveći rival u Evropi. Strahovao je da bi Ronaldo s Realom mogao da ponovi sve uspehe koje je ostvario sa njegovim Junajtedom. Tako je Ferguson odlučio da se okrene Barseloni. Barsa je bila oduševljena takvom prilikom, ali Ronaldo je sve zaustavio. Rekao je da neće prekršiti obećanje koje je dao Realu. Uostalom, ja sam imao i papir koji je to dokazivao. To je bio dokument između Real Madrida i Kristijana Ronalda po kom bi onaj ko prekrši dogovor morao da plati 30 miliona evra oštećenoj strani. Međutim, o njemu nikada nije ni moralo da se priča, jer je Ronaldo sve vreme želeo samo u Real Madrid – zaključio je Kalderon.

Ostalo je istorija…

srbija portugal ronaldo starsport
(FOTO: Starsport)
Ronaldo je leta 2009. godine stigao u Real Madrid za rekordni transfer od 96 miliona evra. Osvojio je sve moguće trofeje, među kojima pomenute četiri titule u Ligi šampiona i dve La Lige.

Apsolutni je rekorder LŠ u 12 kategorija.

Tog leta, Florentino Perez pobedio je na izborima, vratio se i u istom prelaznom roku, pored Ronalda, doveo i Karima Benzemu, Kaku, Ćabija Alonsa i Alvara Arbelou.

A sada, za kraj, samo za trenutak zamislite da je Ronaldo prekršio obećanje, da nije postojao taj ranije potpisani dokument i da su od leta 2009. godine Ronaldo i Leo Mesi zaigrali zajedno?

Da li bi tada hemija bila ista, da li bi Pep Gvardiola vodio istu moćnu Barselonu kao tada…?

Plus još mnogo pitanja na koja nećemo dobiti odgovor. Nikad.

UMETNIK ODBRANE Zašto je Paolo Maldini „Pikaso uklizavanja“ (VIDEO)

OBAVEZNO POGLEDAJTE – Fudbalski kutak iz karantina: EP 1960, Galić, Belorusi i kako kroz izolaciju!

53 Komentara

    Mozda ga ne bi prihvatili ni igraci ni navijaci u Barsi..

    Moze da igra gde god hoce.. Kad je masina.

    Zamisli kako bi se sibali na treningu on i messi ?

    Sreća za Real što se tako završilo sa tim transferom

    Bas tako, a moglo je na gore da podje

    30 miliona je 30 miliona.

    Hahahah???

    Ronaldo je sjajan igrac,uklopio bi se bilo gde ali mislim da nije pogresio,dolaskom u Real.

    Ne znam kpliko bi se uklopio u Barsim stil igre, mada, nikad se ne zna. I Juvemtus po meni igra najprljaviji fudbal koji ne ide na nogu Ronaldu pa se snalazi

    Mislim da nije pogresio sto je otisao u Real. Valjda ce se vratiti da zavrsi karijeru u Realu, to bih bas voleo.

    Ja bih voleo za kraj da odigra u Junajtedu, iz njega je sve i pocelo

    Previse bi bilo 2 majstora u istom timu 🙂

    Kakav bi to bio fudbal

    Super potez ?

    super ?

    Dobra odluka. Tu je i poceo. Postovanje za velikog igraca koji je u Ligi Sampiona dao 128 golova ??⚽️??

    Odrzao obecanje, presao u Real i ispisao istoriju.

    Ovako je bolje ispalo. Napravio je karijuru top u Realu

    Ipak je bolje sto je ispunio dogovor. Ovako ne bi bio fudbal interesantan.

    Mislim da ne bi funkcionisali njih dvojica zajedno u tandemu. Posto se u sve vrti oko njih dvojice. Benzema u Realu najbolji asistent Ronaldu bio, dok u Barsi Mesi 90% zavrsava sam.

    upravo tako ronaldo nista nije bez benzeme i ne bi postigao nista od ovoga a da su bili zajedno on i messi ronaldo bi bio cista senka ili bi se tukli za loptu i drugi igraci u timu ne bi imali poentu jer bi bili sebicni i jedan i drugi!!

    Benzema i Ronaldo su imali najbolji stil igre ikada vidjen u Realu po meni. To mu je bio pravi potez da ih dovede obojicu. Ovo sada fali Realu. Dobar transfer kao sto su njih dvojica bili

    Da je pprekrsio dogovor i otisao u Barsu. Barsa bi tada bila jedna od najmocnih ekipa. I verovatno bi i sada igrali zajedno u Barsi

    Pa tacno bi se Ronald i Mesi ujedali medjusobno

    Tesko bi se ujedinili znajuci njihove temperamente

    Ahahaa, pa jos bi ispalo i smesno da su se spojili Mesi i Ronaldo

    ahahahah i onda se [pojavi nejmar i nudi se svima vrti sve zive obecava onome ko da vise para ali sve je super ispalo za real da je bilo suprotno gledali bi sprdanje barse sa svetom vec jedno dobrih 10 godina

    Kakve sve price ne stoje iza ovih transfera, svega ima?

    Meni uz Ronalda uvek ide Real Madrid i svaka druga sredina sticem utisak da mu ne prija na taj nacin.

    Strasno bi bilo

    Treba biti dzek I ispuniti svoje obecanje

    Ronaldo covek od reci.

    Ahaham pokazao se

    i posle kako moze neko lose da komentarise ovog coveka

    uvek ima za i protiv ali talenat, disciplinu i upornost mu niko ne moze osporiti. lik je genijalan

    Slazem se, ali navijacki svet se deli na dva dela na Ronalda i Mesija. Dok ima onih koji ga vole ima i onih sto ga ne vole. Mislim da Ronaldu ne bi bilo mesto u Barsi

    Ipak je obecao…ali sta bi tada bila Barsa

    Bolje sto nisu u istom klubu. Zato sada mozemo da gledamo vrhunski fudbal njih dvojice.

    Zamisli tandem MESSI Ronaldo ???

    uh to ne mogu ni da zamislim

Postavi odgovor