Džamal Marej - broj jedan u očima Nikole Jokića: Nikad se nismo posvađali, nikad povisili ton

Nikola Jokić je osam puta biran za učešće na Ol star meču. Džamal Marej sada prvi put.

Međutim, odnos ove dvojice asova – od kojih je svako na svoj način zaslužan za osvajanje titule 2023. godine, kao i za činjenicu da je Denver jedan od kandidata za napad na tron i ove sezone – nikada se nije menjao. Uvek je bio pravi.

Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!

O tome je govorio i Kanađanin posle poraza od Oklahome Siti, koji je na neki način pao u senku vesti koja je stigla malo ranije, da će Džamal konačno biti deo elite u Los Anđelesu.

„Prijateljstvo. Odnos. Simetrija. Neizgovorena komunikacija“, ovako je Marej opisivao odnos sa Jokićem.

„Stvarno je kul. To je nešto što posebno negujem iz ovog vremena u Denveru. Biti deo tako dobre organizacije sa njim. Obojica smo počeli sa klupe. Zapravo su on i Geri Heris krenuli sa tom igrom dva na dva, sa uručenjima… Imamo takav odnos da se nikada nismo posvađali. On meni čuva leđa isto kao i ja njemu. Zabavno je imati takav odnos sa najvećim igračem na svetu. Zahvalan sam na tome.“

Kao da je novinarima to bilo čudno posle deset godina provedenih zajedno, pa su želeli dodatno obrazloženje – kako je to moguće da se nikada nisu posvađali?

„Nikad. Možda smo nekada imali lošiju komunikaciju u igri, ali nikada nije povisio ton na mene, niti ja na njega.“

Ali, to ne znači da se nisu ljutili jedan na drugog.

„Oh, da, stalno. Dešava se. Naravno da će se naljutiti kada šutnem iz dotrčavanja na plus 20. Ali, nikada nije bilo vezano za to ko će uzeti poslednji šut. Obojica čitamo šta odbrana radi. Mi smo stvarno dobri kao tim, zajedno, već neko vreme.“

Bilo bi zabavno da njih dvojica igraju i na Ol staru prepoznatljivu igru dva na dva, kaže Marej. Ali, igranje na Ol staru nije njegova individualna ambicija.

„Želim da budem u jednom od najboljih timova NBA. To je veća nagrada. Znači da si igrao dobro cele godine. Moram da ostanem gladan“, dodao je Kanađanin.

Što se tiče Nikole Jokića, on se setio kako su obojica ulazili sa klupe na početku. Ali, najbolji košarkaš sveta je imao posebnu emociju prema saigraču, govoreći o prvom izboru za Ol stara.

„Činili smo jedan drugog boljim. Ne bih ga nikada menjao za bilo koga. Kada me pitaju koja je najbolja petorka saigrača u karijeri, on je broj jedan. Imamo sjajan odnos na terenu. Toliko lepih momenata, kao i ružnih, ali iz kojih su nastali lepi“, rekao je Jokić, a na konstataciju da je Marej kazao kako se nikada nisu posvađali, dodao:

„Nismo. Zato što je jedan uvek ljut, a drugi ne. Tako da postoji balans.“

Bonus video:

0 Komentar

    Iako Marej tek sada ide na svoj prvi All‑Star, jasno je da ima veliku ulogu u timu i da ga Jokić ceni kao saigrača

    Možda ponekad deluje da su im karijere različite, ali kada pogledaš koliko su dugo zajedno i koliko često se nadopunjavaju na terenu, jasno je da je u pitanju dobra veza igrača koji se razumeju

    Kontaju se mnogo dobro i razumeju tako da normalno je da imaju fantastičan odnos

    Šteta što ima veliku povredu kako je imao jer verujem da bi daleko bolju karijeru imao

    Jednostavno dva momka koji već nekoliko godina vuku Denver ka vrhu

    Zato imaju takvu hemiju na terenu smatram da su njih dvoje možda i najjači tandemu u ligi i to treba pohvaliti nije to mala stvar

    Imaju savršenu suradnju i na terenu i van njega to jako bitno ako hoćete velike rezultate igrači prosto moraju da funkcionišu zajedno kako treba

    Ako Jokic smatra za Mareja tako,onda mu apsolutno verujem!

Postavi odgovor