Batler o pozivu Olimpijakosa, Tajriku Džonsu i Fajnal foru: Zvezda ponudila više prostora, želeo sam u napadačku ekipu

Gostovaće Crvena zvezda večeras od 20:15 ekipi Olimpijakosa u okviru 28. kola Evrolige. Osim bratskih odnosa, dva kluba spaja i Džered Batler, ali na malo drugačiji način.

Naime, Amerikanac je bio na meti i kluba iz Pireja, ali se ipak odlučio da dođe u Beograd. Razloge je otkrio u razgovoru za “Sport 24”.

Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!

“Pričao sam sa Sašom Obradovićem, i nakon toga odlučio da potpišem za Zvezdu. Trebalo mi je da dođem u napadačku ekipu, pogotovo jer mi je to prvi angažman u Evropi. Svestan sam bio da me čeka mnogo promena, a Zvezda mi je delovala kao pravi klub. Trener Obradović i ja se odlično razumemo. Svestan je mog talenta i situacija u kojima mogu da budem opasan, tako da sve ide kako treba”, počeo je Batler razgovor i osvrnuo se na Olimpijakos:

“Bili su veoma zainteresovani za mene. Ništa nije pošlo po zlu, samo je Olimpijakos ekipa sastavljena od igrača sa čvrstim ulogama, i sa određenim stilom igre. Meni je lično trebalo više prostora.”

Nije upoznao Barcokasa, i ovo mu je prvi put da je u Grčkoj.

“Nisam razgovarao sa njim, moj agent jeste. Da, prvi put sam u Grčkoj, nisam ranije imao tu priliku.”

Imaće za nijansu motiv više večeras u PIreju.

“Malo veću motivaciju imam svakako, ali na kraju dana – uvek želim da pobedim.”

Pričao je nešto šire i o ekipi Olimpijakosa.

“Vezenkov je svakako broj jedan, ali recimo i Tajrik Džons je neko ko drži ekipu na visokom nivou, može da bude iks faktor. Kao i Dorsi, Furnije.”

Prognozirao je i ko će na fajnal-for.

“Zvezda, Fenerbahče, Valensija. To je to, videćemo ko će biti četvrti”, rekao je Batler za “Sport 24”.

BONUS VIDEO:

Postavi odgovor