Nenad Stojaković je završio svoju epizodu u Humskoj. Nakon poraza u derbiju, Partizan je smenio trenera, i na to mesto postavio Damira Čakara, doskorašnjeg pomoćnika Stojakovića.
Čakar se prvi put obratio javnosti kao trener crno-belih, u okviru najave za utakmicu protiv OFK Beograda (subota, 18:30).
Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!
“Spreman sam – ne bih bio tu da nisam. Ova klupa je jako teška i vruća, međutim ne bojim se, verujem u sebe, momke, tim, nadam se da ću svojim pozitivno uticati na tim. Radili smo mnogo na psihologiji ove nedelje i očekujem da momci odreaguju i da sutra budemo pravi. Očekuje nas jako težak protivnik, izuzetno dobra ekipa, ekipa koja je sačinjena od dobrih i iskusnih igrača – faktički ima konekciju sa Crvenom zvezdom. Ima mnogo igrača iz Zvezde, tako da nam neće biti lako. Nemamo drugu opciju nego moramo da idemo na tri boda”, počeo je Čakar i osvrnuo se na poraz Partizana u derbiju:
“Teška je situacija, bio sam igrač i dobijao i gubio derbije, bilo je jako teško, momci su od krvi i mesa… Mi to ne možemo da vratimo, moramo da se vratimo novim stvarima, novim pobedama, okrenemo novi list i da već od sutra pokažemo da smo prava ekipa. Ne mogu da dugoročno gledam toliko, nisam ni ja, ni ekipa u stanju da posmatramo. Moram da gledam od utakmice do utakmice, sutrašnja je najvažnija. Fokus na njoj, korak po korak, jedino tako možemo da dođemo do takvih stvari. Niko u ovom momentu ne bi mogao bilo šta da garantuje, i bio bih veliki mazohista kada bih poslao bilo kakvu drugu poruku.“
Osvrnuo se i na spekulacije koje su se pojavljivale prethodnih dana u medijima.
“Da otklonimo sve dileme, video sam ovih dana da je bilo raznih pisanja… Šef stručnog štaba sam ja, prvi pomoćnik je Đorđije Ćerković, drugi Nikola Gribješić. Sa svim ostalim članovima štaba, uz veliko poštovanje prema njima, ja sam taj koji donosi odluke i seče. Možemo da radimo, ti momci su pravi, ja nemam dileme. Voleo bih da završim sa tim. Do kraja sezone smo tu, šta će biti to će zavisiti od mnogih okolnosti, pre svega od rezultata.”
Vratio se i Gajas Zahid u takmičarski tim Partizana. Prethodni period je proveo trenirajući odvojeno od ekipe.
“Zahida sam lično vratio sa štabom, on je kvalitetan igrač. Verovatno je bio suspendovan disciplinski, više nisam mogao da ga gledam kako radi sam. Bio sam igrač, osetio sam ljudski, fudbalski i profesionalno da ga vratimo u ekipu. Do Zahida je, koji je kvalitetan igrač, kako će to vratiti, nadam se na najbolji i pravi način. Očekujte da će već od sutra dobiti ulogu, opravdati poverenje i ostalih članova stručnog štaba.“
Meč sa OFK Beogradom propušta Saša Zdjelar.
“Zdjelar neće igrati zbog povrede, svi ostali su kadri i u kombinaciji za ekipu. Ekipa je odreagovala poslednjih 4-5 dana dobro, trenirali su dobro. Ne bih pogrešio bilo koga da stavim u tim.”
Ne zamera Milanu Vukotiću promašen penal u derbiju.
“Nije sporan Milan kao igrač, reprezentativac Crne Gore. On mora sam sebi da pomogne, pričali smo, svestan je, ako je problem taj penal, nekada sam i ja mašio te penale. On mora psihološki da se pripremi, nadam se da će u tome uspeti, ja ga već od sutra očekujem u najboljem svetlu”, rekao je Čakar.
BONUS VIDEO:



lenka
Cakar je tu dva tri meseca i ode i on sa klupe Partizana, Mijatović bas ne zna sta radi
minja
Zahid se vratio u tim, možda je bas on ono što Partizanu treba da se probudi iz sna