Specifična je pojava… Prosto ne možete da ga ne upamtite. Možda bi neko rekao čudan ili blesav, svejedno. Ali, definitivno je poseban. Andrej Huzejrović i na najobičnijoj utakmici zna da trči krugove oko terena posle osvojenog poena. Na prvi pogled vrlo neobične krugove. Ali, to nekako ide uz njegov karakter.
Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!
Šta bi najradije radio posle osvojenog Kupa sa Spartakom – to samo on zna. Ali, isto tako najbolje zna i put koji je prošao. Paklen, pun uspona i padova, pun prepreka, odbacivanja i otpisivanja. Posle svega toga pehar koji je sinoć podigao ima još veću važnost…
“Uh… Igrao sam u Partizanu, bio drugi dizač. Možda sam mogao da dobijem više prilika. Onda sam se vratio u Prvu ligu da tražim svoju šansu. Probao tamo da se afirmišem. Bio u Topoli – menjao se sa još jednim dizačem. Ovaj gospodin ovde – Aleksandar Mitrović je prvi koji mi je pružio šansu i hvala mu na tome. Koliko mi znači na individualnom planu verovatno ću znati tek sutra, trenutno nemam pojma šta osećam. Samo znam da smo ispisali istoriju i da su naša imena zapisana zauvek u Subotici“, rekao je Andrej Huzejrović za Meridian Sport.
Dok je govorio prošao je pored upravo trener Spartaka, koji je očigledno igračima ubrizgao neki poseban serum ove sezone.
“Samo on zna šta je probudio u nama. Kod mene lično je rasplamsao želju… Ona je sad još veća. Ceo život sam energičan i hranim se tom energijom. Ali, ono što je Aca uradio mi ostaje za ceo život“.
Mnogi se pitaju šta Andreju bude u glavi dok slavi poene na taj specifičan način…
“Ne bude ništa! U tome je i cela poenta – sve izađe iz mene na terenu. Kad pređem tu liniju odbojkaškog terena, kao što kaže Vanja Grbić: Sve se gasi. Samo je fokus tu. Sve što radim, radim iskreno. Pojma nemam šta će se desiti u sledećem poenu. Kakvu ću reakciju napraviti, sve ide spontano i iz duše“.
Deluje da je svoju profesiju u Subotici zavoleo još više.
“Odbojku volim ceo život, ali ovde je obožavam“.
Čak 4.000 ljudi na tribinama sinoć je nosilo Spartak do prvog trofeja još od 1975. godine.
“Pričamo cele sezone da su nam sedmi igrač, da nam daju krila, da su nam ovo, da su nam ono… Stvarno nije floskula. Još nemamo poraz u Dudovoj šumi. Kada imate ovakvu publiku skoro pa je nemoguće izgubiti“.
Do kraja sezone Subotičane čeka borba za trofej u Prvenstvu Srbije. Sigurno da posle osvajanja Kupa veruju da mogu do duple krune.
“Spartak može sve. Sve je do nas. Možemo sve kad se zainatimo ili ne zainatimo“.
Andreju je sinoć stigla nagrada za sav trud koji je uložio od starta karijere. Njegov primer može dobro da posluži mladim momcima, koji možda trenutno nisu u prvom planu.
“Baš tako! Ja nikad nisam mislio da ću bataliti odbojku jer sam znao koliko mi ovo znači. Poslao sam poruku jednom od mojih najboljih prijatelja i treneru Nikoli Đorđeviću, rekao sam mu: Danas igram za sebe i za sve klince koji su smatrali da nisu dobili šansu. Mislim da sam pokazao da je sve moguće. Za sve klince koji tragaju za prilikom, koji se nalaze u sličnoj situaciji kao ja – ovo je za njih. Nikad ne odustajte. Još nisam gotov, još nisam završio“, uz osmeh je završio Huzejrović i otrčao na slikanje.
Aleksandar Mitrović režirao čudo u Subotici: Spartak uzeo prvi trofej posle pola veka!
Bonus video:



isidora
Svaki sportista koji ima trnovit put do uspeha mnogo više ceni kad doživi ovakav uspeh.
vasilije
Sviđa mi se kako razmišljaš malo je onih koji misle na druge većinom su svi okrenuli samo sebi i lijepo znati da u moru takvih ljudi postoji ovakvi
mihajlo
Svaka mu čast što je svoju pobjedu pobjedu svog tima kavu i osvojio trofej posvetio njima jako lijepa gesta