Srđan Blagojević: Da mi je neko pričao - ne bih mu verovao... Nisam sujetan, krećemo sve ispočetka

Serija izuzetno loših rezultata dovela je Partizan pred ambis i iznudila novu reakciju rukovodstva crno-belih. Glasanjem članova Upravnog odbora doneta je odluka o novoj promeni kormilara, te se na čelo stručnog štaba vratio miljenik publike i čovek pod čijom komandom je Partizan beležio najbolje rezultate u proteklom periodu – Srđan Blagojević.

Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!

Vest o Blagojevićevom povratku odjeknula je u javnosti, a novi-stari trener crno-belih želeo je da se obrati javnosti putem konferencije za medije.

“Ova konferencija je sazvana na moju inicijativu. Jasno mi je da je ono što se juče desilo izazvalo veliku pažnju medija. Voleo bih da to bude tema isključivo danas, a da u narednom periodu sve bude usmereno ka utakmicama. Otvoren sam za svako pitanje. Posle imamo vremena samo za rad, pa bih želeo da na to i usmerim kompletan fokus. Napravićemo promenu, prebacićemo konferencije na Teleoptik, kako ne bismo uopšte gubili vreme za rad”, počeo je Blagojević.

Pitanja na početku obraćanja nisu bila potrebna…

“Jasno mi je da je jučerašnja vest izazvala veliku pažnju medija. Nesvakidašnja situacija u svetu sporta. Da mi je neko to rekao pre nekoliko dana – ne bih mu verovao. Do saradnje je došlo na poziv generalnog direktora Danka Lazovića, sa kojim sam uvek imao jako korektnu saradnju. Danko mi je predočio svoju ideju i lični stav. Smatrao je da bi bilo najbolje da se vratim. Saslušao sam ga i zamolio da razmislim jedan dan, da porazgovaram sa svojim saradnicima. Prihvatio sam iz razloga jer sam prvenstveno poziv doživeo kao priznanje za svoj prethodni rad u klubu, tačnije rad kompletnog stručnog štaba sa kojim već dugo sarađujem. Najpre smo se bavili stabilizacijom, a potom doprineli napretku ekipe, u igračkom i organizacionom smislu oko trenažnog procesa i takmičenja. Uz veliko poštavanje prema Partizanu presudio je moj utisak da je bez obzira na napredak koji smo ostvarili za tih 10 meseci, ipak nešto ostalo nedovršeno”.

Ističe Blagojević da je početak novog mandata daleko komplikovaniji od prethodnog.

“Nismo dali sve ono što smo mogli da damo Partizanu. Taj nepopunjen prostor je presudio. Da je neko sa malo više sujete na mom mestu – verovatno bih odbio. Smatram da je držim pod kontrolom, čak mislim da je uopšte i nemam. Ne možemo da nastavimo gde smo stali jer je prošlo četiri meseca, ali praktično treći put započinjem rad u Partizanu. Znate i sami kakve su okolnosti bile kada sam stigao. Zaostajali smo 17 bodova za Zvezdom, a imali osam više od OFK Beograda. Sezonu smo završili sa +19 u odnosu na trećeplasirani tim. Potom je usledio novi početak. Otišlo je 15 igrača, započeli smo novi projekat sa mladom ekipom. Da se ne vraćam nazad… U trenutku našeg odlaska smo bili na -1 za Zvezdom i plus osam u odnosu na Vojvodinu. Sada se to sve promenilo… Ovo je najteži početak, u najtežim okolnostima. Najviše zbog toga što momci sada ne pokazuju iste stvari koje su pokazivali za vreme našeg mandata”.

Upitan je iskusni strateg o tome kako će izgledati njegova saradnja sa potpredsednikom Predragom Mijatovićem, s obzirom na to da je upravo on insistirao na njegovoj smeni početkom novembra, a potom bio jedini protiv povratka…

“Iskreno se nadam, kao i svi navijači i ljudi vezani za klub, da će se situacija unutar kluba normalizovati. Nisam sujetan. Profesionalac sam. Moja obaveza je da imam korektan odnos sa svakim čovekom iz kluba – bez obzira kako se on zove. Želja mi je da funkcionišemo kako treba. Moj fokus je usmeren na teren. Nije mi namera ni želja da komentarišem odnos sa mojim nadređenim”.

Blagojević će nastaviti da radi po još važećem ugovoru do kraja aktuelne sezone.

“Ništa. Ta činjenica stoji. Razgovarao sam tada sa Dankom Lazovićem. Našli smo se rešenje na obostrano zadovoljstvo, onako kako je to trebalo da bude i kada smo se rastali”.

Osvrnuo se i na sklapanje stručnog štaba.

“Dolaze novi ljudi. Imam određene jasne želje, ali ne mogu da kažem ko će sve činiti stručni štab. Prošli put nisam imao tu mogućnost, ali ovoga puta mogu da formiram svoj ceo tim. Tu je moj prvi saradnik Dejan Fijala, Saša Semeredi – kondicioni trener. Imamo nameru da jednog ili dvojicu trenera iz aktuelnog stručnog štaba ostavimo. Nemanja Jovšić se vraća na poziciju trenera golmana, a za dan, dva ćemo rešiti još dvojicu saradnika sa kojima sam ranije već sarađivao. Smatram da ćemo tako najproduktivnije izgledati kao tim”.

Za razliku od prvog mandata Blagojević neće moći da računa na brojne lidere tadašnjeg tima. Jovan Milošević i Janis Karabeljov su napustili klub, a Mario Jurčević je završio sezonu zbog povrede.

“Nije ista situacija. Mnogo toga se promenilo. Nema tih igrača… Oni su bili jako uticajni na igru Partizana. Igrači su koji su donosili prevagu. Naš prvi cilj je da kroz rad u koji jedino verujem učinimo da se što manje oseti njihov nedostatak. U prethodnom periodu je to bilo jasno vidljivo. Što se tiče atmosfere – to ne znam. Moraću da uđem u svlačionicu, da vidim šta možemo da uradimo… Pobede leče sve. Naše je da pronađemo način. Prioritet su svi detalji na kojima svakodveno radimo da bismo došli do željenog rezultata. Moramo da budemo brzi i efikasni”.

U prethodnom kolu Miloš Krunić je između stativa dobio prednost u odnosu na dosadašnjeg startnog čuvara mreže – Marka Miloševića.

“Imamo dva odlična golmana. Pre svega jako dobre ličnosti, sjajni momci. Bilo mi je veliko zadovoljstvo da sarađujem sa njim još ranije. Sa Markom sam radio u četiri kluba, Krunu znam iz trećeligaških dana. Pozicija golmana je specifična – jako osetiljiva, drugačija od igračkih… Treba biti jako oprezan. Ostali mogu da se menjaju, a golman je samo jedan… Razgovaraćemo, videćemo, pokušaćemo da izvučemo maksimum iz obojice”.

Ističe Blagojević da ne vidi sličnosti sa početkom prve epizode u Humskoj ulici – i to uz detaljno obrazloženje.

“Tada smo imali i pripreme i prelazni rok, pet nedelja da nešto gradimo… Nije isto kao danas. Sada za to nema vremena. Pozitvno je što 90 odsto igrača zna moje zahteve. Biće im potrebno manje vremena da se adaptiraju. Mnogo toga se promenilo… Malo je sličnosti baš. Nema dodirnih tačaka. Pred nama je veliki posao, a malo vremena. To je karakteristika. Cilj može biti kraktoročan i dugoračan. Najpre je važno da se prisetimo osnovnih stvari o kojima smo svakodnevno pričali. Da se prisetimo timske kulture, na terenu i van njega… Kako se ponašamo… Da se prisetimo identitata u što kraćem roku. Posle toga težimo ka tome da pronađemo pravi metod za dobre rezultate. Ako pričamo o dugoročnim ciljevima – oni se po sebi nameću. Trenutno je neminovna borba za drugo mesto. U nju možemo da se upustimo ako igrači podigni nivo igara na kom se trenutno nalaze. Samo tako možemo do cilja. To je prioritet. Nisam pristalica obećanja i krupnih reči. Verujem samo u rad. Jedan od problema u koji je Partizan ušao je nedovoljna iskrenost u jasnom definisanju ciljeva i zadataka, percepcija i mogućnosti. Zbog toga su navijači zbunjeni koje su naše mogućnosti i šta možemo da uradimo. Ne obećavam ništa – samo naporan rad i profesionalan odnos. Krećemo sve ponovo – nije nastavak”.

Nije novi-stari trener Partizana želeo da govori o problemima koje je uočio gledajući prethodne mečeve svog tima.

“Gledao sam poslednjih nekoliko utakmica. Ne bih ulazio u komentarisanje nečega kada nisam bio tu – pre svega iz poštovanja trenerske struke. Ovako mogu samo da gledam iz svog ugla. Ne bih sada ulazio u detalje. Da ima posla – svakako ima”.

Bonus video:

0 Komentar

    Tesko da bi iko na njegovom mestu ovako postupio,zasluzuje svako postovanje…

    Samo se iskreno nadam da će da im naplati sada drugi put kako treba

    Da je imalo pravde bilo verujem da ne bi bio smenjen uopšte

    Koji je ovo cirkus Šta radi uprava Partizana ove sezone

Postavi odgovor