Marko Jakšić se oprostio od Surdulice: Odbio sam mnogo ponuda i bezrezervno se borio za Radnik, uprava je odlučila da ne vodim tim protiv Javora

Sjajnim rezultatima i stilom igre koji je negovala njegova ekipa u protekle dve sezone, predstavio se Marko Jakšić domaćoj pozornici kao veoma perspektivan stručnjak.

Dugo se šuškalo o eventualnoj promeni sredine i interesovanju brojnih superligaša, a izbor je po svemu sudeći pao na Čukarički, te se uskoro na Banovom brdu očekuje promocija naslednika Milana Lešnjaka.

Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!

Da odlazi iz Surudlice, potvrdio je i Jakšič lično, putem saopštenja na svom Instagram nalogu. Istakao je mladi strateg da mu je veoma žao što neće moći da predvodi ekipu na sutrašnjoj utakmici sa Javorom.

“Zahvalio bih se svim svojim igračima, stručnom štabu, kao i svim ljudima u gradu i u klubu koji su mi pomogli da ove dve prelepe godine pamtim do kraja života. Sutra neću voditi ekipu protiv Javora i zbog toga iskreno žalim, uprava je tako odlučla. Spremali smo se svi da pobedimo i još jedan korak budemo bliži plej-ofu, verujem da svi znaju kroz koliko teške i ujedno i lepe trenutke smo prošli svi zajedno kao klub i koliko smo pobedili važnih i najvažnijih utakmica. Koliko je iza nas prolivenog znoja i mukotrpnog rada i koliko igrača smo podigli na viši nivo”, poručio je Jakšić, pa potom dodao:

“Napravili smo najveće izlazne transfere u istoriji, ušli smo u Superligu na najdominantniji način, imali smo neke fantastične pobede i neke najbolje nizove i serije u kojima smo ostali nebobeđeni! Borio sam se za ovaj grad, za ovaj klub i za ovaj tim pre svega istinski i bez rezerve i svi zajedno smo napravili sjajne stvari na čemu sam zahvalan. Ja bih voleo da Radnik iz Surdulice uđe u plej-of i da nastavi i bez mene putem uspeha”.

Nije Jakšić direktno otkrio da prelazi u Čukarički, ali jeste da se već dogovorio sa drugim klubom.

“Ja sam čovek koji voli izazove i želim da se nadograđujem i da napredujem. Nadam se da će me Bog čuvati i na mestu na koje idem. Voleo bih da imam i tamo uspeh kao sto sam imao u Surdulici. Neko će reći da idem u odsudnom momentu, ali malo ko zna da sam ostao sve dok nisam ispunio cilj sa Radnikom. Mnogo ponuda sam odbio da bih uradio sve ovo sto sam uradio, sada su se stekli uslovi da idem u klub koji ima veliku tradiciju, pokazao je da me želi, veruje u mene i pokazao mi poštovanje. Znaću to da cenim. I daću svoj maksimum kako bih opravdao ukazano poverenje. Za mene ovo je stepenik više u karijeri. Hvala još jednom mojim igračima koji su me učinili boljim čovekom, trenerom i Bogu na svim iskušenjima, dobrim i lošim momentima”.

Bonus video:

0 Komentar

    Čukarički očigledno želi mladog i ambicioznog trenera. Jakšić je baš takav profil.

    Jakšić je sa Radnikom napravio ozbiljan posao. Malo ko je očekivao da će Surdulica biti u borbi za plej-of

Postavi odgovor