Ispunjen testament iz 2018. godine: Prodat Portland - više od četiri milijarde dolara ide u humanitarne svrhe

NBA liga je dala zeleno svetlo za prodaju Portland Trejl Blejzersa investicionoj grupi predvođenoj Tomom Dandonom. Novi vlasnik će preuzeti i ulogu guvernera kluba, a završetak transakcije očekuje se u narednim danima.

Na ovaj način biće realizovana želja dugogodišnjeg vlasnika Pola Alena koji je preminuo 2018. godine. Alen je u svom testamentu jasno naveo da njegove sportske franšize, uključujući Blejzerse, moraju da budu prodate, a da novac potom bude doniran u humanitarne svrhe.

Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!

Posle Alenove smrti, klubom je upravljala njegova sestra Džodi, usvojstvu izvršioca testamenta.

Važan korak u realizaciji načinjen je danas kada je NBA odbor guvernera jednoglasno odobrio prodaju Portland Trail Blazersa grupi koju predvodi Tom Dandon.

Na ovaj način odobrena je transakcija i omogućeno da se ozvaniči dogovor koji je načelno postignut još u avgustu 2025. godine, ali i stavljena tačka na jednu eru s obzirom na to da su Alenovi bili na čelu kluba od 1988. godine.

Prodaja je strukturirana u dve faze, a ukupna vrednost franšize procenjena je na oko 4,25 milijardi dolara (3,71 milijardi evra).

Prva faza, predviđena za 31. mart 2026, podrazumeva da Dandon kupi 80,1% udela u timu po evaluaciji od 4 milijarde dolara, što znači da će on od sutra preuzeti kontrolu nad klubom.

Potom, u drugoj fazi – najkasnije do septembra 2028.godine, predviđeno je da bude otkupljeno i preostalih 19,9%, po nešto višoj evaluaciji od 4,5 milijardi dolara.

Pored Toma Dandona (koji je vlasnik NHL tima Carolina Hurikejns), u konzorcijumu su i Šil Tajl (investiciona firma Kolektiv Global iz Portlanda), Mark Zahr (Blu Oul Kapital), porodica Černg (osnivači lanca Panda Ekspres) i Stenli Midlmen (Fridom Mortgidž).

Dobra vest za navijače je da je plan da tim ostane u Portlandu, a već je obezbeđeno oko 365 miliona dolara iz državnih fondova Oregona za renoviranje Moda Centra.

Bonus video:

0 Komentar

    Mislim da će ovo biti najveći filantropski gest koji je neko ostavio iza sebe.

    Ovo je toliko vredno i retko da se ime Pola Alena treba dugo pamtiti…

    Baš zbog ovog gesta bih volio da se klub ponovo izdigne i bude jedan od najjačih u ligi

    Malo ko bi ovo uradio ovo pokazuje njihovu veličinu svaka im čast na Tome

    Svaka čast za ovo i poštujem što je cela porodica poštovala testament i ispunili sve do kraja

    Siguran sam da neće sa mnom Aco otići u dobrotvorne svrhe već će neko staviti ozbiljne pare u džep

    Verujem da će ovde neko ozbiljno da se obogati i zaradi novac

    Da je više ovakvih ljudi na planeti koji na ovaj način razmišljaju ne bi imali problema

    Portland će uskoro biti prodat a sva finansijska dobit i prodaja ide u humanitarne svrhe

    Svaka čast za sve dobre ljude koji su uključeni u ovo, ovo je stvarno za veliki respekt

Postavi odgovor