Čima Moneke je vezivno tkivo crveno-belog tima i čovek koji oseća Zvezdu iako je rođen kilometrima daleko od Beograda. Došao je na Mali Kalemegdan i vrlo brzo se ušao pod kožu navijačima, ali i osetio drugu stranu “ljubavi”.
Imao je loših dana, kad nije bio na svom nivou, ali je statistički najbolji igrač ekipe u ABA i Evroligi. Dovoljno da se opiše značaj Monekea za tim Saše Obradovića, koji je sinoć morao da ostavi poslednji atom snage na parketu kako bi zakazao randevu sa Partizanom u polufinalu regionalnog prvenstva.
Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!
Nekako iz drugog plana, Moneke se trudio da pomogne ekipi da odbrani svoj dom i uspeo je u tome, a krajnji saldo je pokazao da je bio igrač Zvezde sa najvećim indeksom, a da priča dobije dodatnu vizuru -učinila je njegova ruka, koja je i dalje bandažirana i očigledno povreda nije prošlost. Uprkos problemima, na terenu je bori se da donese nove trofeje u Čarlija Čaplina 39.
“Svaki put kada pobediš je dobro. Da smo izgubili, bilo bi neprihvatljivo, tako da sam srećan jer smo našli način da dođemo do trijumfa“, rekao je Moneke za Meridian sport.
Ništa osim velike drame i borbe na terenu nije ni očekivao.
“Bilo je teško, ali ovo je bila plej-of utakmica, tako da i treba bude teško. Mislim da je još teže zbog toga kako je prošla prethodna utakmica. Ali mi smo bolji tim i morali smo to da pokažemo, i nismo smeli da izgubimo, pogotovo kod kuće.”
Na pitanje da li je u nekom trenutku pomislio da Zvezda mogla da izgubi, odgovorio je smireno uz jednu reč.
“Ne”.
Osim povrede šake, koja je došla u nezgodno vreme, Moneke je morao da se nosi i sa odlukom Obradovića da ne bude deo tima za KLS.
“Nije sjajno… Ne igram KLS, pa zato ne želim da se moja sezona završi van moje kontrole. Očigledno, u pitanju je povreda zbog koje je sve što radim je otežano, pogotovo zato što je desna ruka u pitanju. Nije problem samo dribling, već i građenje u skoku i igranje odbrane. Moram da se nosim sa bolom i da ga trpim, jer sve što radim boli. Ali pošto ne igram u KLS-u, trudim se da ne razmišljam o bolu kada treba da igram”.
Normalno je da kad je neko takmičar, ne uživa da gleda, pa zato pitanje – kako je prihvatio činjenicu da neće igrati KLS.
“Razumem odluku. Zato želim da dam sve od sebe da pobedimo u ABA ligi, jer verujem da je to ono što mogu da kontrolišem. A što se tiče KLS-a, biću najbolji saigrač koji mogu da budem, podržavaću momke van terena iz sveg srca”.
Naredni rival crveno-belih je Partizan.
“Recept je kao i uvek – kontrola igre, da ne razmišljamo unapred, već da idemo četvrtinu po četvrtinu. Svaka utakmica koju igramo tako je pravi put i zato moramo da kontrolišemo navedne stavke. Biće teško. Očigledno, oni su naši rivali i ne želiš da izgubiš od njih, ali razumemo situaciju i daćemo sve što imamo.”
Partizan je naneo dva bolna poraza Zvezdi u Evroligi i čini se umnogme uticao da crveno-beli ostanu bez boljeg plasmana.
“Sigurno da predstavlja dodatan motiv, ali čak i da smo ih pobeđivali svaki put ove sezone, opet igramo protiv naših rivala. Znam šta našim navijačima znači kada izgubimo i mrzim taj osećaj, tako da ne želim ponovo da ga osetim”.
Koliko god da je sumnja, Zvezdin Nigerijac je uveren da ova ekipa može da uspešno zaokruži ekipu.
“To je kao da me pitaju li verujem u sebe. Ako sam deo ovog tima, naravno da verujem u naš tim i očekujem da pobedimo svaku utakmicu. Verujem svojim saigračima i ovo je ono što imamo, tako da ne izlazim na teren da izgubim”, zaključio je Moneke za Meridian sport.
Bonus video:


