Dovoljno je reći Andrea Pirlo, pa da u te dve reči stane sva fudbalska magija koju nam je, samo naoko nezainteresovani Italijan pružao.
Pirlo je ponikao u Breši, odakle je prešao u Inter, koji je njegovim puštanjem u Milan napravio možda i grešku veka.
“Rosoneri” ga nisu želeli u poznijim igračkim godinama, ali Juventus jeste, te je u Torinu samo nastavio s magijom.
Karijeru je završio u MLS-u, u dresu Njujork sitija.
S Italijom, za koju je odigrao 116 utakmica (13 golova), popeo se na krov sveta na Mondijalu 2006. godine.
Zanimljivo je da Pirlo nikada nije uspeo da osvoji Zlatnu loptu, što nikako nije jasno mnogima.
– Mnogi smatraju da sam zaslužio barem jednu Zlatnu loptu. Opet, ako je Ćavi i Andres Inijesta nikada nisu osvojili, sa svim svojim postignutim uspesima, ja onda ne zaslužujem da budem ni kandidat – rekao je svojevremeno sjajni vezista.
Ipak, sledeća dva minuta, uz trofeje koje je osvojio, govore suprotno…
Kažu da je Sandro Tonali iz Breše “novi Pirlo”.
Usudiću se da kažem, kakvu god karijeru napravio, biće samo – Tonali. Jedan je Andrea!



Zorica
I jeste pravi madjioničar na terenu
Lakidis
Covek koji je mozda imao i najbolji osećaj za pravovremeno postavljanje na sredini terena, nikada nije imao motorike sposobnosti, ali je uvek bio na pravom mestu u pravom trenutku, neverovatan osećaj, pregled igre, citanje igre protivnika, elegancija na terenu, smirenost u svakom trenutku, to se ne uci, to se jednostavno radja!
Putnik
Pirlo je bio maestro na terenu, tako da izostanak zlatne lopte i nije toliko bitan.
DuLE
Pa dobro , i to je neko takmičenje ali više ko ostavlja kakov utisak. Nije moguće da uvek bude baš pravedna procena. On je svoje pokazao i to mnogo više od nekih višestrukih dobitnika. Ima SP . Toliko o tome.
Gavricka
Pravi virtuoz sa loptom na terenu ???
Scar
Majstor dugih lopti. Kao da je imao nišan ugrađen u nozi.
Iva
Magija od igraca
Fića
Ti,Cavi i Iniesta ste prekucali ovu igricu.Šravi ljubitelji fudbala to znaju.
Aleksandra
Dobar skroz!
Chupka
Dobar igrac ali falilo mu je malo vise ambicije ?
PAJA
Legenda, jedini pravi organizator igre !
Kiki
Pirlo,Del piero,Rui kosta,kaka,kakvi su to igraci bili
Solo Inter
On je bio pravi vizionar,svi pravi ljubetelji Italijanskog fudbala se nadaju da je Tonali novi Pirlo
Teo13
Bio je madjionicar,zao mi bilo kad napustio Milan ali kad Gatuzo rece sramota me sto sam fudbaler kad vidim sta Pirlo radi na treningu,onda vam je jasno kakav se igrac bio
Miske
Pirlo legenda.. kakvu je kontrolu imao nad loptom i precizan sut.. :
Bakula
Njegovo velicanstvo Andrea Pirlo.
Baki09
Jedna od najboljih veznih igraca ikada! Prosto se vidi ta gracioznost u svakom njegovom kontaktu sa loptom. Ne zovu ga dzabe Mocart.
Nemanja
Majstor na terenu ,sa kakvom lakoćom se igrao , ubedljivo najlepse lopte u prostor je slao …malo ko to ima .sut da ne pricam ?
Misko
Gospodin i na terenu i van terena,veliki profesionalac i veliki znalac fudbala,El capetano PIRLO.
Milutin
Pravi plejmejker u fudbala,prava devetka,malo ima fudbalera kao sto je on…
Maxa
Neće ni biti takvih..
Coaa93
Mocart fudbala… ?
Sava993
Kakva magija fudbala…slobodnjak mu je bio kao penal…legenda?
janko
bas fudbalska magija…jedan je pirlo… tog tonalija nisam ni gledao,,,al morace jos mnogo pasulja da pojede svakako….
Durant91
Niko nije imao takav prekid kao on i Juninho, to se znalo kad je prekid na 25 metara to kao da su svirali penal
Orfanela
Decko koji je igrao srcem ali mu je falilo nekih sitnica koje je malo jaci trening mogao da popravi , msm da je to jedan od razloga zasto nije dobio zlatnu loptu.
Garinca
Top 5 najboljih vezista svih vremena, Sandro Tonali jos mora mnogo mnogo da radi da bi bio i pola Pirla.
El Matador
Kako je znao da bocne loptu preko svih.Svaka lopta u trepavicu igraca pogadjala!
BB
Kakav talenat i kakva skromnost!
Tandaramandara666
Secam se ovoga kao da je juce bilo… Bas magicno!
nikola
ma covek je plesao po terenu,ali iskro kad ga pogledas i kazes,ovaj je fudbaler,boze pa vetar moze da ga oduva,a on kida
Lazar
Redak madjionicar, nedostaje na terenu
Maras!!!
Koja cast je bila odrastati i gledati fudbal uz Pirla,Xavija,Inijeste.Tesko da ce skorije biti takvih igraca!
Nemanja
Jedan Pirlo ne uspe da osvoji a Modric uspe, potpuno nelogicno i neshvatljivo
Filip
Kakav je to igračina bila, strašan veznjak zaista!
Maki
Sjajan igrac..nema sta!
Vladana
Greska mu je bila samo sto nije zavrsio karijeru u Italiji, svakako jedan od Italijana koji ce se uvek pamtiti!
Jakov
Niko vise kao on
Stojan
Kakav je ovo bio majstor, auuuu
Sladjan. I
Ovo sto je Pirlo radio to je magija. Legendarni fudbaler sa mnogo samopouzdanja iskusnosti. Sjsni poteza, sjajnih dodavanja, asistencija i prelepih golova. Jedan je Andrea Pirlo?
Sallah89
Stvarno sam uzivao u ova 2 minuta carolije
Ovo je bilo nesto sto tesko da moze da ss ponovi
SonPen
Jedan jedinij Pirloooo
Gedza
Nazalost takhvih umetnika na terenu sve manje ima
Nina
Ostajenam samo da se secamo kako je to bilo
Cole
Steta sto nije sebi ispunio zelju i zaigra za Barselonu!
Lass
Bilo je uzivanje gledati ga, doktor fudbala koji se jednom radja.
Dalibor
Majstorija do majstorije, veliki igrac je bio Pirlo.
Aleksa
Jako glupa greska Milana, covek je u Juveu bio mozak
Jera
Gol protiv engleza… To mi je ostalo u sećanju
Mina
Pa dobro bar je realan sto se tice zlatne lopte?
Dekilica
Ukratko, inter na aparatima
Sanja90
Pa da, najveca greska ikada Intera, veruje da se ujedaju i dan danas kada cuju za njega
Moma
Uf kad se setim onog penala protiv Engleske
Žare
Jedan od najboljih veznjaka ikada
Toza
Kakva elegancija, milina za gledati.
Nikola96
Inter ni za jos sto godina ne moze prezaliti sto ga je pustio da ode u Milan.
Markez
Bio je madjionicar pravi,u Milanu je pokazao velicinu!Zasluzio je zlatnu loptu,ali dobro!
DelijaMomak
Meni je ovde jedina magija, kako ste uspeli da izdvojite samo 2 minuta ovoga? Bukvalno mozes da gledas ceo dan
Stevo Đubre
Mogao je preciznu loptu da pošalje žmureći
Iva23
Po meni on je zasluzio zlatnu loptu. Dobar je Pirlo
Darkekralj
Mogao je, ali taj potencijal nije iskoristio
MaraMaki
Mogu mnogi da mu zavide na pozamasnoj karijeri, mislim da treba da bude zadovoljan sta je postigao i ostavio iza sebe.
Aki007
Mnogi mu i zavide na rezultatima koje je imao i koj talenat ima. Mladji bi trebali da se ugledaju na njega
Marselo
Imao je sjajnu karijeru
Siniša
Ostaće upamćen kao jedan od najboljih veznih igrača na svetu
Cincar
Kakav je on pas imao to će retko ko imati
Rade
Imali su i Ćavi i Injesta ima ga i Kros
San Siro
U Juveu je dobro igrao, ali u Milanu je pokazao klasu
Realno
Da da, u Milanu je bio malo je reći klasa
Djordje
Nikada mi nije bio simpatičan
Zairzinjo
Zašto? Kakav ti fudbal gledaš onda?
Kosta10
Brate ako ti Pirlo nije bio simpatican onda bolje gledaj neki drugi sport, mani se fudbala
Nemanja
Ako ti on nije bio simpatičan idi prati balet