DVA MINUTA KLASE Uživajte u magiji zvanoj Andrea Pirlo (VIDEO)

Dovoljno je reći Andrea Pirlo, pa da u te dve reči stane sva fudbalska magija koju nam je, samo naoko nezainteresovani Italijan pružao.

Pirlo je ponikao u Breši, odakle je prešao u Inter, koji je njegovim puštanjem u Milan napravio možda i grešku veka.
“Rosoneri” ga nisu želeli u poznijim igračkim godinama, ali Juventus jeste, te je u Torinu samo nastavio s magijom.

Karijeru je završio u MLS-u, u dresu Njujork sitija.

S Italijom, za koju je odigrao 116 utakmica (13 golova), popeo se na krov sveta na Mondijalu 2006. godine.

Zanimljivo je da Pirlo nikada nije uspeo da osvoji Zlatnu loptu, što nikako nije jasno mnogima.

– Mnogi smatraju da sam zaslužio barem jednu Zlatnu loptu. Opet, ako je Ćavi i Andres Inijesta nikada nisu osvojili, sa svim svojim postignutim uspesima, ja onda ne zaslužujem da budem ni kandidat – rekao je svojevremeno sjajni vezista.

Ipak, sledeća dva minuta, uz trofeje koje je osvojio, govore suprotno…

Kažu da je Sandro Tonali iz Breše “novi Pirlo”.

Usudiću se da kažem, kakvu god karijeru napravio, biće samo – Tonali. Jedan je Andrea!

LEGENDARNI DOGOVOR Ćavi i Inijesta – priča o broju 8 pokazuje veličinu

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Fudbalski kutak iz karantina EP 05 | Borota i Močibob prisećaju se Evropskog prvenstva 1992!

73 Komentara

    I jeste pravi madjioničar na terenu

    Covek koji je mozda imao i najbolji osećaj za pravovremeno postavljanje na sredini terena, nikada nije imao motorike sposobnosti, ali je uvek bio na pravom mestu u pravom trenutku, neverovatan osećaj, pregled igre, citanje igre protivnika, elegancija na terenu, smirenost u svakom trenutku, to se ne uci, to se jednostavno radja!

    Pirlo je bio maestro na terenu, tako da izostanak zlatne lopte i nije toliko bitan.

    Pa dobro , i to je neko takmičenje ali više ko ostavlja kakov utisak. Nije moguće da uvek bude baš pravedna procena. On je svoje pokazao i to mnogo više od nekih višestrukih dobitnika. Ima SP . Toliko o tome.

    Pravi virtuoz sa loptom na terenu ???

    Majstor dugih lopti. Kao da je imao nišan ugrađen u nozi.

    Ti,Cavi i Iniesta ste prekucali ovu igricu.Šravi ljubitelji fudbala to znaju.

    Dobar igrac ali falilo mu je malo vise ambicije ?

    Legenda, jedini pravi organizator igre !

    Pirlo,Del piero,Rui kosta,kaka,kakvi su to igraci bili

    On je bio pravi vizionar,svi pravi ljubetelji Italijanskog fudbala se nadaju da je Tonali novi Pirlo

    Bio je madjionicar,zao mi bilo kad napustio Milan ali kad Gatuzo rece sramota me sto sam fudbaler kad vidim sta Pirlo radi na treningu,onda vam je jasno kakav se igrac bio

    Jedna od najboljih veznih igraca ikada! Prosto se vidi ta gracioznost u svakom njegovom kontaktu sa loptom. Ne zovu ga dzabe Mocart.

    Majstor na terenu ,sa kakvom lakoćom se igrao , ubedljivo najlepse lopte u prostor je slao …malo ko to ima .sut da ne pricam ?

    Gospodin i na terenu i van terena,veliki profesionalac i veliki znalac fudbala,El capetano PIRLO.

    Pravi plejmejker u fudbala,prava devetka,malo ima fudbalera kao sto je on…

    Neće ni biti takvih..

    Kakva magija fudbala…slobodnjak mu je bio kao penal…legenda?

    bas fudbalska magija…jedan je pirlo… tog tonalija nisam ni gledao,,,al morace jos mnogo pasulja da pojede svakako….

    Niko nije imao takav prekid kao on i Juninho, to se znalo kad je prekid na 25 metara to kao da su svirali penal

    Decko koji je igrao srcem ali mu je falilo nekih sitnica koje je malo jaci trening mogao da popravi , msm da je to jedan od razloga zasto nije dobio zlatnu loptu.

    Top 5 najboljih vezista svih vremena, Sandro Tonali jos mora mnogo mnogo da radi da bi bio i pola Pirla.

    Secam se ovoga kao da je juce bilo… Bas magicno!

    ma covek je plesao po terenu,ali iskro kad ga pogledas i kazes,ovaj je fudbaler,boze pa vetar moze da ga oduva,a on kida

    Redak madjionicar, nedostaje na terenu

    Koja cast je bila odrastati i gledati fudbal uz Pirla,Xavija,Inijeste.Tesko da ce skorije biti takvih igraca!

    Jedan Pirlo ne uspe da osvoji a Modric uspe, potpuno nelogicno i neshvatljivo

    Kakav je to igračina bila, strašan veznjak zaista!

    Sjajan igrac..nema sta!

    Greska mu je bila samo sto nije zavrsio karijeru u Italiji, svakako jedan od Italijana koji ce se uvek pamtiti!

    Ovo sto je Pirlo radio to je magija. Legendarni fudbaler sa mnogo samopouzdanja iskusnosti. Sjsni poteza, sjajnih dodavanja, asistencija i prelepih golova. Jedan je Andrea Pirlo?

    Stvarno sam uzivao u ova 2 minuta carolije
    Ovo je bilo nesto sto tesko da moze da ss ponovi

    Nazalost takhvih umetnika na terenu sve manje ima

    Ostajenam samo da se secamo kako je to bilo

    Steta sto nije sebi ispunio zelju i zaigra za Barselonu!

    Bilo je uzivanje gledati ga, doktor fudbala koji se jednom radja.

    Majstorija do majstorije, veliki igrac je bio Pirlo.

    Jako glupa greska Milana, covek je u Juveu bio mozak

    Pa dobro bar je realan sto se tice zlatne lopte?

    Pa da, najveca greska ikada Intera, veruje da se ujedaju i dan danas kada cuju za njega

    Uf kad se setim onog penala protiv Engleske

    Inter ni za jos sto godina ne moze prezaliti sto ga je pustio da ode u Milan.

    Bio je madjionicar pravi,u Milanu je pokazao velicinu!Zasluzio je zlatnu loptu,ali dobro!

    Meni je ovde jedina magija, kako ste uspeli da izdvojite samo 2 minuta ovoga? Bukvalno mozes da gledas ceo dan

    Mogao je preciznu loptu da pošalje žmureći

    Po meni on je zasluzio zlatnu loptu. Dobar je Pirlo

    Mogao je, ali taj potencijal nije iskoristio

    Mogu mnogi da mu zavide na pozamasnoj karijeri, mislim da treba da bude zadovoljan sta je postigao i ostavio iza sebe.

    Mnogi mu i zavide na rezultatima koje je imao i koj talenat ima. Mladji bi trebali da se ugledaju na njega

    Imao je sjajnu karijeru

    Ostaće upamćen kao jedan od najboljih veznih igrača na svetu

    Kakav je on pas imao to će retko ko imati

    Imali su i Ćavi i Injesta ima ga i Kros

    U Juveu je dobro igrao, ali u Milanu je pokazao klasu

    Da da, u Milanu je bio malo je reći klasa

    Nikada mi nije bio simpatičan

    Zašto? Kakav ti fudbal gledaš onda?

    Brate ako ti Pirlo nije bio simpatican onda bolje gledaj neki drugi sport, mani se fudbala

    Ako ti on nije bio simpatičan idi prati balet

Postavi odgovor