Vatromet emocija u Atini! Vratio se Kralj Panatinaikosa – Željko Obradović. Hiljade navijača u OAKA areni – baklje i pesma za Željka Obradovića, koji je zadužio opremu bivšeg kluba i vratio se na mesto uspeha. Dočekan na spektakularan način od strane navijača Panatinaikosa, ali se istovremeno vrlo emotivno prisetio perioda u Partizanu.
Novi trener grčkog velikana je objasnio da nije bilo lako da završi period u Beogradu, posle kojeg se okrenuo drugim mislima. Sada je fokusiran na nove izazove, a ciljevi Dimitrisa Janakopulosa su ogromni, što se između ostalog videlo na konferenciji za medije, gde je vlasnik Panatinaikosa naciljao najveći broj titula šampiona Evropa u istoriji.
Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!
„Pre svega, želim da se zahvalim Dimitrisu Janakopulosu i upravi na prilici da ponovo budem ovde. Bilo je vrlo lako da se razumemo. Uostalom, nikada nije nestala moja komunikacija sa porodicom Janakopulos i Panatinaikosom. Hvala vam na dočeku i na prilici da se vratim u jedan od najvećih klubova na svetu. Velika je čast i velika odgovornost ponovo biti ovde. Pogledao sam sebe u ogledalo i odmah pronašao motivaciju, sve u meni mi je pokazalo da sam ovde da pokažem poštovanje. Moramo da imamo fokus na sadašnjost, nismo ovde zbog prošlosti. Imamo mnogo stvari da ispravimo.“
Prisetio se teške odluke u novbembru, koja je uticala da sada bude u Atini.
“Bio sam trener Partizana i bio sam veoma srećan tamo. Nikada u životu ne stavljam ciljeve pred mene. U novembru sam doneo veoma tešku odluku za mene. Posle toga sam probao da radim stvari koje nisu vezane košarku. Rekao sam mom menadžeru i prijatelju da neću da slušam ništa o košarci. Ti pričaj, to je tvoj posao… Kada odlučim, doći ću i sešćemo. Tako je i bilo. Pričati o ovom klubu, mislim da nije potrebno. Sve je u istoriji i svi znaju šta znači Panatinaikos. Svi mi ponosni zbog prošlosti, ali i kako PAO danas izgleda. Uvek poštujem protivnike, bilo gde! Ko god je rival, imaće poštovanje. Što je rekao Dimitris, treba da gledamo nas. Poštujemo druge i to je način. Ako su fokusiran na sebe, imaćeš šansu da budeš na mestu gde želiš da budeš, ako radiš naporno”.
Naravno, sve je zanimalo da li se čuo sa igračima s kojima je pravio sjajne uspehe Kostasom Slukasom i Matijasom Lesorom.
„Razgovarao sam sa Kostasom, bio je na Halkidikiju. Bila mi je obaveza da razgovaram sa svim igračima i to ću uskoro i uraditi. Dobro poznajem Kostasa, i on poznaje mene. Bilo je vrlo lako. Sa Matijasom nisam razgovarao. Ovde sam tek jedan dan, treba mi vremena”.
Želja da bude trener je prirodna za Obradovića, koji živi i diše košarku 24 sata. Zato i nije čudila odluka da ostaje u priči – sada novom projektu.
“U meni postoji ta vatra da nastavim da budem trener. Bilo mi je lako da pronađem motivaciju ovde na ovom mestu gde znam sve, gde nikada nisam izgubio povezanost sa ljudima ovde. Uradiću sve što je do mene, što je u meni, da pokažem poštovanje ljudima. Ljubav imam od njih, to znam. Prošlost je važna, ali moramo da gledamo na budućnost. Mnogo toga treba da popravimo, da razumemo šta je ovaj klub, ne samo ja, nego svi. Da znamo ko je uz nas i da im damo ono što je u nama, ono što možemo, sve što je u našoj moći”.
Ideja za povratak je zapravo svežija nego što ljudi misle.
“Ovih dana. Kada sam napustio Partizan u novembru dobijao sam stalno isto pitanje, svi su me stalno to pitali. Rekao sam tada da ću pričati o tome kada dođe vreme. Pričali smo Janakopulos i ja 20. juna, pre dva dana smo imali taj sastanak, tako je bilo. Bilo je važno da poštujem sebe pre svega, kako ću i šta ću da uradim. Ceo taj slobodan period sam razmišljao, onda smo se sada našli, pričali smo otvoreno i sada smo ovde. Proste stvari su proste stvari”.
Spektakularan doček je bio za Obradovića.
“Srećan sam, naravno. Iskreno, nisam očekivao da će ljudi biti u dvorani. Ovo je konferencija za medije, da odgovorimo na neka pitanja i evo, bilo je nešto posebno. Hvala im još jednom. Znam da imaju ljubav prema meni, svih ovih godina, čak i kao protivnik. Sada sam opet ovde. Ništa novo nema da se kaže. Veoma sam srećan i spreman da počnem da radim ovde”.
Bonus video:


