Jokić kapiten: Imam grižu savesti zbog neuspeha! Selektor je izgubio od mene, možda mi zato vraća!

Nikola Jokić je uradio sve što je mogao u dosadašnjem toku karijere. Osvojio je NBA prsten, bio trostruki MVP najjače lige sveta, najbolji je košarkaš planete, osvojio je medalju sa reprezentacijom… Sada je od selektora Dušana Alimpijevića dobio i kapitensku traku, kao dodatni podstrek za sve što sledi.

Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!

Za početak, to su utakmice protiv Švajcarske u gostima i Bosne i Hercegovine u Beogradu, tokom trećeg prozora kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2027. godine. Dve pobede su izuzetno važne, o čemu je pričao i Jokić.

“Možda to dolazi i od neke moje griže savesti zbog neupeha koje smo ostvarili na poslednjem takmičenju. Da mogu kući da odem, da me ne bude sramota”, nasmejao se sjajni as Denvera. “Da se vratimo tamo gde treba da budemo”.

Što se tiče kapitenske trake, Jokić je uz osmeh poručio “neću da vam kažem kako je selektor meni to rekao”:

“Dobio sam to zadovoljstvo i privilegiju. Nisam baš siguran da li sam služio, mnoga velika imena su nosila kapitensku traku. Ima ovde momaka koji su stariji od mene, ali trener mi je to poklonio. Pokušaću da nosim to na terenu.”

Klupska sezona se završila ranije nego što je Jokić navikao. Ali, sada je opet na parketu, u reprezentaciji.

“Uvek je to isto. Sa nekima sam već igrao, sa nekima se prvi put i upoznajem. Uvek je privilegija i zadovoljstvo doći ovde. Druženje, uživanje… A što se tiče Denvera, desilo se. Ispali smo u prvoj rundi. Neki kažu da smo možda mogli više, ali ako te neko pobedi u plej-ofu – onda je ta ekipa bolja. Da smo mogli, pobedili bismo.”

Jokić je svestan koliko navijači vole košarkašku reprezentaciju. Njima je Nikola poslao poruku:

“Nadamo se da ćemo utakmicu na domaćem terenu igrati pred punim tribinama. Mi dovoljnu motivaciju imamo, znamo zašta igramo. Uvek je lepo igrati pred našim navijačima, ljudima, zastavom. Voleli bismo da dođe što više ljudi.”

Jokić je preko svojih pleća prevalio ogroman teret već sada, ali emocije su mu posebne kada igra za Srbiju.

“Emocije su sigurno na mnogo većem nivou i drugačije. Ovde predstavljaš momke i trenere sa kojima radiš. Predstavljaš grad, državu i svoju porodicu. Emocije su mnogo jake.”

Pre nego što se priključio državnom timu, najbolji košarkaš sveta je viđen i. u pozorištu. Upitan koliko mu tako nešto nedostaje u SAD, kaže:

“Odem i u Americi ponekad, pokušavam da živimo kao sav normalan svet. Volim, uživam, sve mi je zanimljivo.”

Nikola kao kapiten sigurno može da organizuje tim-bilding u Somboru, ali…

“Svako od ovih momaka ima svoju kuću, svako želi kod sebe. Ali, zašto da ne. Svi u koji su došli u Sombor, dobrodošli su da se vrate. Ako su u okolini, neka svrate. Znaju gde sam.”

Jokić je imao komunikaciju sa selektorom tokom cele sezone.

“Trenera poznajem još od ranije, postoji krug prijatelja. Čak smo igrali jedan protiv drugog kad je on trenirao Vojvodinu. Tad je izgubio od mene. Možda mi zato sada vraća. Što se tiče našeg odnosa, bilo je tako sa selektorima uvek. Sa Karijem Pešićem imam veoma dobar odnos. I sa Duletom uvek delim mišljenje. Ima kontakta, komunikacija je uvek dobra.”

Bonus video:

0 Komentar

    Nikola je vrlo skroman kad kaže da ima drugih koji su više zaslužili da nose kapitensku traku.

    Imamo priliku da se izmenimo i popravimo

    Svi su podjednako krivi ne sme se uperiti prst u jednog a posledice poraza bile su

Postavi odgovor