Brašanac bio blizu povratka - sada se čeka uprava

Iskusni srpski vezista Darko Brašanac nalazi se na izlaznim vratima Malage, pošto mu ugovor ističe 30. juna, a klub mu još uvek nije ponudio nastavak saradnje. Iako je u ugovoru postojala klauzula o automatskom produžetku saradnje u slučaju plasmana u Primeru – što se na kraju i dogodilo – aktiviranje te opcije zavisilo je od određenog procenta odigranih minuta.

Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!

Kako je Radio Marka Malaga saznao, taj uslov nije ispunjen, pa njegova sudbina sada isključivo zavisi od odluke uprave kluba. Bivši fudbaler Partizana je tokom sezone sakupio svega 354 minuta na 15 utakmica, a njegov učinak bio je žestoko limitiran teškom povredom desnog kolena. Zbog artroskopije i kasnijeg oporavka, Brašanac je morao da pauzira čak pet meseci.

Uprkos maloj minutaži, navijači i saigrači će ga pamtiti po izuzetno važnom golu za pobedu od 3:2 na teškom gostovanju u Ipurui, kao i po velikom autoritetu i liderskoj ulozi koju je imao unutar svlačionice u najkriznijim momentima šampionata.

Saša Ilić: Potrebna su nam još tri ili četiri pojačanja da bismo bili konkurentni

Ukoliko se saradnja ne nastavi, Brašanac se tako neće vratiti u Primeru i napustiti tim kao igrač sa ozbiljnim renomeom u španskom fudbalu, gde je tokom deset sezona noseći dresove Betisa, Osasune, Alavesa i Leganesa sakupio više od 12.000 minuta u elitnom rangu.

BONUS VIDEO:

8 Komentara

    Ne razumem zasto klubovi prave klauzule koje zavise od minutaze kad covek moze da se povredi bilo kad.

    Nista novo, prelazni rok uvek donese ovakve price. Sad ce da se prepucavaju oko minutaze i ugovora.

    Onaj gol na Eibaru za pobedu 3:2 pamtim, bio je kljucan u tom trenutku sezone.

    Meni se cini da bi mu bilo bolje da se vrati u Primeru nego da trazi nesto novo na ovim godinama.

    E moj Darko, deset sezona u Spaniji nije malo. Betis, Osasuna, Alaves… lepa karijera bez obzira na sve.

    354 minuta za celu sezonu, to je premalo da bi se aktivirala klauzula. Logicno da se sad ceka odluka kluba.

    Iskusan igrac, jos uvek moze da odigra na nivou. Nadam se da ce uprava produziti ugovor.

    Šteta za Brašanca, baš ga je ta povreda kolena pokvarila celu sezonu u Malagi.

Postavi odgovor