Teške optužbe na račun FIFA: Katastrofalno Svetsko prvenstvo

Kapiten reprezentacije Irana Mehdi Taremi ponovo je oštro kritikovao FIFA zbog načina na koji je, prema njegovim rečima, tretiran njegov tim tokom Svetskog prvenstva, optuživši čelnike svetske kuće fudbala da nisu ispunili obećanje da će rešiti logističke probleme sa kojima se selekcija suočavala.

Iran je tokom turnira bio primoran da promeni bazu iz Sjedinjenih Američkih Država u Meksiko zbog problema sa putovanjem i vizama. Reprezentativcima je bilo dozvoljeno da u SAD uđu tek na dan utakmice, uz obavezu da odmah po njenom završetku napuste zemlju, dok pojedinim članovima stručnog štaba nisu odobrene vize.

Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!

Napadač Olimpijakosa nije krio razočaranje.

Od početka se žalimo na ove stvari. Ovo je katastrofalno Svetsko prvenstvo. Katastrofa. Kao profesionalnim igračima u profesionalnom takmičenju, ovo nije ispravno… nije fer. Ako FIFA misli da jeste, onda dobro za njih.“

Taremi je podsetio i na posetu predsednika FIFA Đanija Infantina posle remija sa Novim Zelandom, kada je, kako tvrdi, reprezentaciji obećano da će problemi biti rešeni.

Ko treba da reši ovaj problem? FIFA? Sjedinjene Američke Države? Ne znam, navedite mi jedno ime. Infantino je posle prve utakmice došao u svlačionicu i rekao da će rešiti svaki problem, ali FIFA zapravo nije uradila ništa.

Na pitanje da li smatra da bi FIFA i američke vlasti više volele da Iran bude eliminisan sa turnira, Taremi nije dao direktan odgovor, ali je priznao da u timu postoji takav utisak.

Moramo ovde da se borimo protiv svega. Ne znam da li ljudi to žele ili ne, ali iz naše perspektive izgleda da je tako.

01.30: (3,60) Kolumbija (3,75) Portugal (2,05)

Sličan stav izneo je i selektor Amir Galenoei, koji je tretman svoje reprezentacije opisao kao „zaista užasan“ i poručio da želi da svet bude upoznat sa onim kroz šta je njegov tim prolazio.

Iran je grupnu fazu završio na trećem mestu i sada čeka rasplet u ostalim grupama, nadajući se plasmanu u šesnaestinu finala kao jedna od najboljih trećeplasiranih reprezentacija.

NOVA DIMENZIJA KLAĐENJA EKSKLUZIVNO U MERIDIANBET

BET BOOST Specijalne BetBuilder kombinacije sa uvećanim kvotama

SINGLE BOOST Ekskluzivne pojedinačne selekcije sa boostovanom kvotom

Bonus video:

7 Komentara

    Nadam se da će se kao jedan od najboljih trećeplasiranih ipak provući dalje. Zaslužili su bar to.

    Onaj remi sa Novim Zelandom ih je verovatno koštao prolaza, a posle još i ovi problemi van terena.

    Realno, ovakvih problema ne bi trebalo da bude na najvećem takmičenju. Svetsko prvenstvo se sprema godinama.

    Šteta za reprezentaciju Irana, imali su dobru ekipu ali ih je organizacija ubila u pojam.

    Ma daj, svi se sada žale. Treći u grupi pa traže izgovore.

    Taremi je u pravu, situacija sa vizama i selidbom baze u Meksiko zvuči kao pravi haos. Teško je tako igrati SP

    Ako je sve ovo tačno, onda je FIFA zaista omanula. Igrači ne bi smeli da prolaze kroz takve gluposti pred svaki meč.

Postavi odgovor