Debakl Južne Koreje izazvao zemljotres: Selektor podneo ostavku, pa razbesneo predsednika države

Fudbalska reprezentacija Južne Koreje doživela je brodolom na Svetskom prvenstvu, a selektor Hong Mjung-bo podneo je ostavku nakon eliminacije i poraza od Južne Afrike (1:0). Ovim neuspehom azijska selekcija propustila je priliku da se plasira u nokaut fazu kao jedna od osam najboljih trećeplasiranih ekipa.

Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!

Besni navijači odmah su pokrenuli peticiju za njegovu smenu, ogorčeni katastrofalnim rezultatom, ali i kontroverznom odlukom da se kapiten i najveća zvezda tima, Son Hjung-min, ostavi na klupi u odlučujućem meču.

Opšte nezadovoljstvo podiglo se na najviši nivo, pa je prerano ispadanje oštro osudio i predsednik Južne Koreje Li Dže-mjung, koji je putem društvene mreže direktno prozvao vrh tamošnjeg saveza:

„Ne samo da sam zbunjen ovim neočekivanim rezultatom, već sam i zaprepašćen. Na kraju krajeva, izreka da je ‘izbor ljudi početak svih stvari’ ponovo je dobila potvrdu u praksi. Kada se više cene saveznici nego kompetencija i ako se nesposobna osoba izabere za komandanta, zna se kakav će rezultat biti. Neoprezan izbor selektora, koji ne razlikuje javno od privatnog i prednost daje ličnom interesu, proizilazi iz nemogućnosti praćenja, nadzora i pozivanja na odgovornost onih koji imaju moć imenovanja na funkcije.“

NOVA DIMENZIJA KLAĐENJA EKSKLUZIVNO U MERIDIANBET

BET BOOST Specijalne BetBuilder kombinacije sa uvećanim kvotama

SINGLE BOOST Ekskluzivne pojedinačne selekcije sa boostovanom kvotom

BONUS VIDEO:

0 Komentar

    Normalno da je narod besan, ispasti ovako sa Svetskog prvenstva je teško progutati.

    Ne bih sve svalio na Hong Mjung-boa, igrači takođe nose deo krivice za ispadanje.

    Poraz od Južne Afrike je stvarno bruka za ekipu sa takvim imenima u sastavu.

    Kad se i predsednik države umeša u fudbal, onda znaš da je situacija ozbiljna haha.

    Žao mi je Sona, zaslužio je bolje od ovoga na kraju karijere reprezentativne.

    Iskreno, Južna Koreja je i ranije znala da razočara na velikim takmičenjima, nije ovo prvi put.

    Ostavka je bila jedini logičan potez posle ovakvog debakla, nema tu šta da se priča.

    Pa kako ostaviti Sona na klupi u odlučujućoj utakmici, to mi nikako nije jasno. Selektor je sam sebi iskopao jamu.

Postavi odgovor