Kvalifikacije za Olimpijske igre u Tokiju za vaterpoliste održaće se od 14. do 21. februara u Roterdamu, objavila je Svetska federacija za vodene sportove (FINA).
To će biti poslednja šansa za ekipe koje već nisu obezbedile plasman na Olimpijske igre.
U kvalifikacijama će učestvovati Hrvatska, Nemačka, Rusija, Rumunija, Holandija i Francuska u jednoj grupi, a u drugoj Grčka, Crna Gora, Brazil, Kanada, Gruzija i Turska.
“Orlovi”, naravno, nemaju razloga za brigu, Srbija je još ranije obezbedila plasman.
Pored Srbije, plasman su obezbedile Italija, Španija, Mađarska, SAD, Australija, Južna Afrika, Kazahstan i domaćin Japan.
KRAJ SEZONE Vaterpolo savez Srbije doneo konačnu odluku
OBAVEZNO POGLEDAJTE: FILIPOVIĆ: OI će mi biti poslednje reprezentativno takmičenje!



Lidija
Bice to jos jedan veliki uspeh za orlove, nema sumnje
Scar
Ma mi bi trebalo obzirom na ostvareno da imamo obezbeđen plasman narednih 20 godina bez da igramo kvalifikacije.
DuLE
Delfini nikad nemaju razloga za brigu 👏👏👏👏
M
Jedan od retkih sportova koji nam uvek donese medalju sa takmicenja
Kiki
Ne brinemo nimalo,nasi zlatni delfini uvek nam donesu uspehe
Goran 85
Navikli su nas da ne igraju kvalifikacije.Neka tako i ostane.
Nemanja
Ahahaha mi samo o finalu razmišljamo ,kvalifikacije su limunada za našu ekipu
Admirson
Pa lepe vesti za nas
jakov
dobro da nisu nesto izmislili,pa da moramo kroz kvalifikacije,imali smo mali pad i post,ali mislim da su olimpijske igre sada nase,i da cemo razvaliti