Engleski defanzivac Nejtan Ake je produžio ugovor sa Mančester sitijem do jula 2027. godine, što je klub i potvrdio.
Ake je prošle sezone odigrao čak 41 utakmicu za Siti u postigao je tri pogotka u svim takmičenjima.
“Ovo je najbolji klub na svetu. Nemam ni najmanje sumnje u to. Izuzetno sam ponosan svakog dana što sam igrač Mančester sitija. To je klub koji od svih zahteva izuzetnost na dnevnom nivou i pruža svima uslove za napredak. To me pokreće i čini me boljim. U fazi sam karijere u kojoj želim da nastavim da se razvijam i napredujem i znam da to definitivno mogu da dobijem ovde”, rekao je Ake za klupski sajt i dodao:
“Pep je najbolji menadžer na svetu, on je genije koji je učinio da svaki meč vidim drugačije. Privilegija je da dobijem više vremena da radim sa njim. Zahvalan sam mu na svemu što je do sada uradio za mene, lično i profesionalno. Takođe, želeo bih da se zahvalim i navijačima na njihovoj podršci. Osećam je od prvog dana kada sam došao i to mi takođe mnogo pomaže”, zaključio je defanzivac.
Holanđanin je profesionalnu karijeru počeo u Čelsiju u koji je stigao kao dečak iz Fejenorda.
Usledile su pozajmice Redingu, Votfordu i Bornmutu koji ga je otkupio od Čelsija. U Mančester siti je stigao 2020. godine. Takođe i član je reprezentacije Holandije, za koju je debitovao 2017. godine.
EKSKLUZIVNO: Preuzmi najveći bonus dobrodošlice od 4.000 RSD potpuno besplatno – registruj se na sajtu meridianbet.rs ili putem mobilne aplikacije
BONUS VIDEO:


