Pešić zatresao mrežu Genka, Dinamo porazom u Plzenju pao na začelje tabele

Treći vezani remi u F grupi Lige konferencija ostvarili su fudbaleri Ferencvaroša. Utakmica na “Grupama Areni” u Budimpešti, između popularnog Fradija i Genka, završena je rezultatom 1:1.

Junak mađarskog velikana, zahvaljujući čijem pogotku je osvojen bod, bio je srpski internacionalac Aleksandar Pešić.

EKSKLUZIVNO: Preuzmi najveći BONUS DOBRODOŠLICE OD 5.000 RSD + 10 POKLON WIN&GO RUNDIpotpuno besplatno – registruj se na sajtu meridianbet.rs ili putem mobilne aplikacije.

Nekadašnji napadač Crvene zvezde pokupio je odbitak nakon šuta Fatija i savladao belgijskog golmana odmah na startu drugog poluvremena. Martin Vandervordt je ostao nemoćan, a Pešić je odmah otrčao do trenera Dejana Stankovića i proslavio pogodak na vrlo emotivan način.

Gosti su do izjednačenja stigli u 62. minutu duela. Kolumbijski desni bek, Danijel Munjoz, iskoristio je gužvu u šesnaestercu i snažno poslao loptu pod rašlje.

U istom terminu novi u nizu neuspeha doživeo je zagrebački Dinamo. Hrvatski velikan je poražen od Viktorije na gostovanju u Plzenju sa minimalnih 1:0. Baš kao pre dve nedelje u prestonici Hrvatske, ponovo je sa bele tačke bio precizan češki reprezentativac Tomas Hori.

Dinamo se sada nalazi na začelju tabele grupe C, sa samo tri osvojena boda. Ispred njega su Balkani i Astana sa četiri, kao i Viktorija sa maksimalnim učinkom.