Bomba je odjeknula na ostrvu! Obamejang je ostao bez kapitenske trake, ali ovo nije prvi put da Arsenal oduzima traku svojim izabranicima!
Kako prenose engleski mediji, Gabonac je ostao bez trake pošto je bez dozvole klupa napustio Veliku Britaniju kako bi se tetovirao!
Auba ove godine ima velikih problema sa klubom i ovo mu nije bila prva suspenzija ove sezone. Podsetimo pre samo nekoliko nedelja izbačen je iz protokola za meč, kada se spekulisalo da će možda i napustiti London.
To je ekspresno demantovao trener “Tobdžija” Mikael Arteta, ali izgleda da nesuglasice na relaciji igrač-klub i dalje postoje.
Međutim, ovo nije prvi put u istoriji ove ekipe da kapiten ostane bez trake.
Poslednji put kada se klub odlučio na ovaj korak desilo se početkom novog milenijuma. Naime, tada je kapitensku traku nosio Partik Viera.
Francuz je bio poznat kao temperamentan igrač na i van terena. I dalje se pamti njegov sukob sa Rojom Kinom i Gerijem Nevilom u tunelu pre meča.
Legenda Arsenala bio je deo najuspešnijeg perioda ovog kluba, kada su osvojili Premijer ligu bez poraza. Međutim, zbog svoje naravi i čestih sukoba sa Upravom, pa i Arsenom Vengerom na kratko mu je bila odzueta kapitenska traka, koju je ubrzo povratio.
Isto se desilo i Vierinom sunarodniku Vilijemu Galasu. Štoper Arsenala ušao je u otvoreni sukob sa klubom i u javnost iznosio detalje iz svalčionice pod izgovorom da on mora da preuzme inicijativu kao kapiten, da bi se problemi rešili i skrenula pažnja na iste.
To nije mislio i Arsen Venger koji je kaznio Galasa oduzimanjem kapitenske trake i suspendovanjem na jedan meč neigranja.
Isto se dogodilo Toniju Adamsu.
Legenda “Tobdžija” i engleskog fudbala, dugo je bila simbol Arsenala. Pored statua Tijerija Anrija i Herberta Čepmena, upravo lik ovog igrača krasi Emirejts stadion.
Skoro dve decenije Englez je proveo u klubu i time pridobio srca navijača. Na žalost situacije van terena uklonile su ga istog i rezultirale oduzimanjem kapitenske trake.
Naime, Adams je imao probleme sa alkoholom što je rezultiralo čestim tučama u barovima po Londonu. Kobnu grešku napravio je prilikom jednog od noćnih provoda kada je svoj auto zakucao u zid.
Toksikološkim nalazima utvrđeno je da je u tom trenutku posedovao četiri puta više od dozvoljene količine alkohola u organizmu. Nakon što se oporavio morao je da ide na sud, gde je proglašen krivim i poslat u zatvor na četiri meseca.
Ovo je bio ujedno i razlog oduzimanja kapitenske trake Englezu, ali da ne bi bilo da Arsen Venger samo oduzima iste, nakon što je Adams povratio poverenje menadžera traka mu je bila vraćena. Njegov naslednik bio je upravo Viera koji je doživeo istu sudbinu, a potom i njegov naslednik Galas.
Sada se istorija ponavlja!
Izgleda da prokletstvo prati Arsenalove kapitene kroz istoriju, a po svemu sudeći prokletstvo i dalje traje.
OBAMEJANG OSTAO BEZ TRAKE: Arsenal kaznio kapitena zbog tetvaže!?
OBAVEZNO POGLEDAJTE: DELIJE NAPRAVILE LUDNICU: Zvezda stigla u Beograd uz vatromet i ovacije!



Somi
Strasno sta se radi u Arsenalu, bas lose funkcioniše tim
Dambo
Odavno je Aesenal smesna ekipa, to se i sada pokazuje
Dario
Svako svoju sudbinu kroji, da se nisu pravili pametni ne bi im bile oduzimane kapitenske trake.
Vojke
Mudro zboriš, to im je samo bila opomena da shvate gde greše.