Goleada u režiji Aston Vile, Emerijeva četa usmerila Šefild ka Čempionšipu

Već dugo je jasno da ovo nije sezona Šefild junajteda, ali Aston Vila se postarala da dodatno oteža već izuzetno tešku situaciju u kojoj se nalazi novopečeni povratnik u Premijer ligu. Domaćin je napravio još jedan krupan korak ka povratku u Čempionšip, a sastav Unaja Emerija samo ga je usmerio ka nižem rangu.

Aston Vila je deklasirala “fenjeraša” sa ubedljivih 0:5, te tako jasno poručila da ne odustaje od borba za titulu, sa daleko bogatijim i ozbiljnijim kandidatima.

Ako se ime pobednika uopšte i dovodilo u pitanje, vrlo brzo su gosti otklonili sve dileme. Poput kaznene ekspedicije izgledala je ekipa iz Birmingema.

Mrežu Šefilda “načeo” je Džon Mekgin pogotkom u 12. minutu susreta. Škotski reprezentativac se pravovremeno našao na idealnom mestu i preciznim udarcem loptu poslao uz stativu, direktno u mrežu rivala.

Nije se dugo čekalo na promenu rezultata. Ponovo je semafor zasijao samo 240 sekundi kasnije. Daglas Luiz je poslao fantastičnu dugu loptu, a sjajno se snašao Oli Votkins, koji je najpre umirio loptu, a potom ekspresno istu prosledio iza leđa golmana domaćeg sastava. Ostavio je napadač u prašini svoje čuvare.

Leon Bejli se nadovezao u 20. minutu na odličnu igru saigrača. Reprezentativac Jamajke je najpre umirio loptu posle dodavanja Votkinsa, a zatim bez oklevanja, beskompromisno, milimetarski preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora “skinuo prašinu” ispod prečke.

Nije mogla Aston Vila da se zaustavi! Tek što je prošlo pola sata igre u strelce se upisao i Juri Tilemans. Sa identičnog mesta odakle je prethodno pogodio Bejli, opalio je po lopti Belgijanac, a njegov projektil se odbio u mrežu i ponovo vratio u peterac. Vezista je postigao jedan od lepših golova u svojoj bogatoj karijeri.
Preživeo je domaćin nekako do poluvremena, a odmah nakon najduže pauze na scenu je stupio Aleks Moreno. Oli Votkins je centrirao na drugu stativu, iz šesnaesterca, a tamo se za volej pripremio Španac i loptu levom nogom zakucao u mrežu.