Zvezda sa novim kapitenom i starim navikama: Bahar pobedom započeo eru u crveno-belom

Barak Bahar je debitovao pobedom na klupi Crvene zvezde. Selekcija Grada Užica je izašla na megdan srpskom šampionu, dobro ga namučila, ali više od toga nije mogla. Na kraju su crveno-beli slavili rezultatom 3:1.

Izraelski stručnjak je iskoristio priliku da proba što veći broj fudbalera, igrao sa dve postave i pokušao da implementira neke svoje zamisli.

EKSKLUZIVNO: Preuzmi najveći bonus dobrodošlice od 4.000 RSD potpuno besplatno – registruj se na sajtu meridianbet.rs ili putem mobilne aplikacije

Daleko od toga da je ovo reprer za bilo šta, pogotovo što mnogi od glavnih igrača nisu bili na terenu, poput Pitera Olajinke, Strahinje Erakovića i Žan FilipaKrasoa, tako da biće još vremena za uigravanje. Ovo danas je bilo za prelaznu ocenu, ne više od toga.

Mora se odati priznanje Užičanima, koji se nisu uplašili šampiona, već su igrali neustrašivo i na momente napravili probleme crveno-belima.

Bahar je predstavio novog kapitena u vidu Aleksandra Dragovića, koji je pored toga što je Katai bio zajedno sa njim u postavi, nosio traku oko ruke. Kapiten je novi, a pobedničke navike su stare. Bez sjaja, ali sa rutinskom egzekucijom. Bilo je grešaka, nespretno je primljen gol od ekipe koja je mnogo nivoa ispod Zvezde, ali ovo su utakmice kada su greške prihvatljive i ne koštaju skupo.

Zvezda se mučila u uvodnim minutima, grešila u pasu, a onda pohvatala konce. Jovan Mijatović je doveo šampiona do prednosti, nakon što se odlično snašao u kaznenom prostoru posle dodavanja Mitrovića. Svestan da će biti u drugom planu, probao je da se nametne i sigurno zaradio koji plus u tefteru Bahara.

Posle gola kao da je pao gard Zvezdi, Milunović je početnički pogrešio, što je Lazović iskroistio na sjajan način. Prošao je kao brzi voz i sjajnim udarcem matirao Glazera. Uzvratila je Zvezda krajem poluvremena, Aleksandar Katai je dobro reagovao, ali kao da se povredio u tom momentu. Uhvatiio je volej, pogodio metu, a čini se doživeo povredu…

Drugo poluvreme, nova postava, mnogo šansi i polušansi. Na kraju je Marko Gobeljić pronašao put do gola i to na veoma lep način.

STARTNA POSTAVA: Glazer – Vigo, Dragović (kapiten), Milunović, Rodić – Kanga, Stamenić, Ivanić, Mitrović, Katai – Mijatović

IGRALI JOŠ: Vasiljević, Nedeljković, Gobeljić, Nikolić, Srnić, Mijailović, Ado, Sljivić, N. Mituljikić, Prucev, Lučić

Utakmicu Crvene zvezde i selekcija Užica mogli ste da pratite na našem portalu:

61. minut – Lep pogodak Marka Gobeljića. Zvezda vodi 3:1.

46. minut – Bahar je zamenio ceo tim na poluvremenu. Na terenu su: Vasiljević, Nedeljković, Gobeljić, Nikolić, Srnić, Mijailović, Ado, Sljivić, N. Mituljikić, Prucev, Lučić

42. minut – Aleksandar Katai vraća prednost Zvezdi.

32. minut – Nikola Lazović je postigao izjednačujući gol i to veoma lep.

19. minut – Jovan Mijatović je postigao gol. Vodi Zvezda 1:0.