Bajer protutnjao Bohumom: Šampionski ples Farmaceuta

Bajer Leverkuzen, novi šampion Nemačke, i dalje ne zna za poraz. Danas je ceh platio Bohum (0:5) koji nije imao odgovor za napadački potencijal tima Ćabija Alonsa.

SPECIJALAN POKLON STIŽE: Registruj se i opremi stan – vaučer od 10.000 EUR te čeka!

Prvi je pripretio Bohum u 12. minutu preko Hofmana koji je udarcem glavom zapretio rivalu. Međutim, samo tri minuta kasnije domaći sastav je ostao sa igračem manje pošto je direktni crveni karton dobio Paslak.

Igrača više iskoristio je tim Ćabija Alonsa koji je krenuo u ofanzivu. Posle propuštenih prilika Šika i Džake, češki napadač je uspeo da ispravi za promašaj.

Igrao se 41. minut meča kada je Šik pokazao napadački potencijal i iz teške pozicije zatresao mrežu rivala za vođstvo Bajera.

Samo četiri minuta kasnije agonija Bohuma se nastavila. Farmaceuti su dobili penal, lopti je prišao Bonifejs i rutinski poslao loptu u mrežu.

Tokom drugog poluvreman nizale su se šanse za Šika i Bonifejsa, ali promene rezultata nije bilo sve do 77. minuta.

Korner je izveo Hofman, a najviši u skoku Adli koji je pogodio za velikih 0:3.

Agoninu domaćeg tima produžio je Stanišić preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca za 0:4.

Finalni udarac rivalu zadao je Grimaldo u nakonadi meča za konačnih 0:5.

Do kraja meča Farmaceuti su uspeli da privedu meč u mirnu luku i upišu nova tri boda. Četa Ćabija Alonsa posle overene titule ima 87 bodova, dok se Buhum nalazi u grčevitoj borbi za opstanak sa 33 osvojena boda.