Čovek stvoren za velika dela - Džud Belingem: Real u 92. ostavio bez ičega Barselonu (VIDEO)

Kakav posao je napravio Real Madrid dovođenjem Džuda Belingema. Od starta sezone mladi vezista vuče konce u igri Kraljevskog kluba, a da je stvoren za velika dela, pokazao je na debiju u El Klasiku i sa dva gola doneo pobedu ekipi Karla Anćelotija protiv Barselone – 2:1.

Ništa nije slutilo na ovakav scenario, jer su Katalonci bili bolji tim u prvih sat vremena igre. Naravno, u tom periodu su i došli do gola.

Smušena je reagovala odbrana Reala, mada imala je Barselona i sreće, pa je Gundogan uspeo da dođe do lopte posle odbitka i savlada Kepu.

Imala je Barselona dve ozbiljne prilike da duplira prednost. Fermin je prvo posle oduzete lopte Gavija promašio dobru šansu, a u drugom poluvremenu je Martinez pogodo stativu.

Anćeloti je uvideo da njegova ekipa nema reakciju i rešenje na presing Barselone, pa je posegao za izmenama. Poslao je na teren Kamavingu, Modrića i Hoselua i promenio sliku svog tima.

Šest minuta posle toga, Real je došao do izjednačenja. Belingem je dobio loptu, okrenuo se i bez razmišljanja poslao projektil u mrežu Ter Štegena.

Bolje je izgledao Kraljevski klub posle izjednačenja, ali je i Ćavi napravio par promena i brzo smo videli izjednačene ekipe na terenu. Uveo je Levandovskog i Jamala. Ubrzo je Poljak pripretio, ali je šutirao preko gola sa nekih 20 metara.

Međutim, Real se pripremio za finiš, nije jurio i došao do pobedonosnog gola. Centrirao je Karvahal, Modrić je potpuno slučajno prebacio defanzive domaće ekipe, a Belingem je sve elpo pratio i smestio loptu iza leđa Ter Štegena za trijumf u El Klasiku.