Luka Vušković je u ovom trenutku jedan od najperspektivnijih štopera na svetu. Potpuno paradoksalno ako se uzme u obzir da se Totenhem muči sa odbranom, a da su svog možda i najboljeg centralnog defanzivca poslali na pozajmicu u Hamburg.
I to je čak treća pozajmica za talentovanog Hrvata. Retki su i oni koji uspeju da se za veliku scenu izbore kroz kaljenja. Mnogo je više onih koji se izgube u tome.
Pitanje je da li će se Vušković vraćati u London, jer se već nedeljama priča da je najveća želja Barselone i Hansija Flika. Nema sumnje da Hrvati neće morati da brinu o odbrani kada budu uparili Vuškovića sa Joškom Gvardiolom.
Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!
“Zašto igram dobro u Nemačkoj? Imam veliku podršku svih u klubu. Čak i kada pogrešim, osetim da mi veruju. Tu je i moj brat Mario. Uz njega je sve lakše. On je moj uzor, uz Kristijana Ronalda”, počeo je Vušković razgovor za “Flashscore” i osvrnuo se na činjenicu da je njegov pogodak proglašen za najbolji u Nemačkoj za 2025. godinu:
“Imao sam i sreće, neću da lažem. Šutirao sam praktično bez gledanja, ali sam imao nameru to da izvedem. Na svu sreću – pogodio sam.”
Otkrio je i zbog čega se 2023. odlučio za Totenhem.
“Svideo mi se projekat koji su mi prezentovali tada čelnici Totenhema. Znao sam da ću kao mlad igrač morati da prođem nekoliko pozajmica, ali bio sam spreman na to. Neću da lažem – Premijer liga nije baš moj san. Nisam nikada razmišljao o tome da igram u Engleskoj. Maštao sam samo o Hajduku i Španiji. Eto, voleo bih jednog dana da zaigram u Španiji.”
Osvrnuo se i na probleme sa kojima se suočava Totenhem.
“Ne znam šta se dešava u Londonu trenutno. Kada sam bio tamo, sve je delovalo sjajno. Ne mogu da komentarišem sada kada nisam u priči, ali nadam se da će sve doći na svoje“, rekao je Vušković.
BONUS VIDEO:



julija
Neka igra gde mu srcu drago…
sasa
Jako me zanima gdje će na kraju otići strašan je potencijal ti verujem da bi se snašao bilo koji lige
aleksej
Znao dobro gdje želi da ide svjestan kako napredovao koliko uredi i mislim da treba poštovati njegov izbor