Krah Benfike na Munisipalu - Sporting je šampion Portugalije

Navijači lisabonskog Sportinga od večeras će na Famalikao gledati kao prijateljski klub. Sastav sa “Munisipala” savladao je Benfiku pred oko 5000 pristalica i pomogao Sportingu da se domogne naslova šampiona Portugalije.

Famalikao je iskoristio prednost domaćeg terena i nakon gladijatorske borbe nadigrao velikog favorita sa 2:0.

SPECIJALAN POKLON STIŽE: Registruj se i opremi stan – vaučer od 10.000 EUR te čeka!

Znao je velikan sa “Da Luža” da je samo trijumf opcija koja ostavlje matematičke šanse za put do trona, ali uprkos volji i htenju, izostala je energija u završnici napada i usledila je “kapitulacija”.

Sporting je trofej osigurao dve runde pre kraja nacionalnog šampiona, sa osam bodova više od direktnog konkurenta.

Famalikao je otpor Benfike slomio veštom kontrom u 71. minutu. Neutralnim ljubiteljima fudbala “za oko je zapao” spretni Puma, koji je milimetarski preciznim udarcem krunisao akciju domaćih.

Krenuli su gosti svim silama napred, a to ih je koštalo još jedne lopte u sopstvenoj mreži. U 85. minutu utakmice svima je na stadionu u Vilja Novi postalo jasno da zeleno-beli deo Lisabona već slavi titulu.

Srpski vezista, Mirko Topić, lucidnim dodavanjem je uposlio Zajdua Jusufa, a mladi Francuz je rutinski savladao Anatolija Trubina.

Bivši član Vojvodine je na terenu proveo više od 90 minuta i još jednom je pokazao koliko važnu ulogu igra u redovima Famalikaa.
Sporting se domogao 20. titule šampiona države u bogatoj klupskoj istoriji, a na večnoj listi je i dalje treći po broju osvojenih trofeja – iza prvoplasirane Benfike i drugoplasiranog Porta.