Damjanović i družina nemoćni protiv Bešiktaša

Fudbaleri Bešiktaša izborili su plasman u polufinale Kupa Turske. Crno-beli nisu dozvolili iznenađenje na “Tupras” stadionu i prilično rutinski su odradili posao protiv Konjaspora. Ekipa iz Istanbula slavila je rezultatom 2:0.

Domaćin je poveo u 32. minutu, kada se u gužvi najbolje snašao Salih Učan. Iskusni 30-godišnji vezista je prvi stigao do obitka posle izuzetno snažnog udarca saigrača iz velike daljine, a zatim lako prosledio loptu iza leđa golmana gostujućeg sastava.

Sve dileme u 58. minutu rešio je Čenk Tosun. Prekaljeni golgeter je bio najviši u skoku posle centaršuta Fernandeša direktno iz kornera, pa je glavom savladao Deniza Ertasa.

Prvo poluvreme u redovima gostujućeg tima odigrao je Filip Damjanović. Doskorašnji štoper Voždovca je potom ustupio mesto Karamanu Demirtasu.

U borbi za finale Bešiktaš će igrati protiv Ankaragučua.