Crno-beli Istanbul slavi Al Musratija: Bešiktaš osvojio Kup Turske

Baš kako i dolikuje utakmici koja odlučuje u čijim rukama će završiti trofej, odigrano je finale Kupa Turske na “Ataturk” stadionu u Istanbulu.

U dramatičnoj završnici, ukrašenoj nizom uzbuđenja, fudbaleri Bešiktaša savladali su Trabzonspor rezultatom 3:2 i tako se domogli pehara.

SPECIJALAN POKLON STIŽE: Registruj se i opremi stan – vaučer od 10.000 EUR te čeka!

Već u 13. minutu Trabzon je došao do vođstva, koje je kasnio prokockao. Elmali je uposlio Pola Onuačua, a Nigerijac je zatresao mrežu crno-belih.

Usledio je potpuni preokret! Najpre je Rašid Gezal sa bele tačke poravnao na 1:1 u finišu prvog dela igre, da bi Salih Učan pogodio za prednost u 54. minutu meča.

Nije se predao Trabzon, a veliko oduševljenje među navijačima sa “Papara Parka” izazvao je pogodak za izjednačenje – delo nekadašnjeg asa Arsenala – Nikolasa Pepea. Pogodio je ofanzivac iz Obale Slonovače i sve je govorilo da će se gledati produžeci u Istanbulu, a onda je na scenu stupio džoker crno-belih.

Propusti u odbrani Trabzona kažnjeni su u dubokoj sudijskoj nadoknadi, kada je nakon serije nespretnih reakcija loptu sa ivice kaznenog prostora direktno u mrežu poslao Al Musrati. Sjajni vezista, koji je tokom zime stigao iz Brage, precizno je šutirao i postigao gol vredan trofeja.