Tijago Mota slavi Fabijana: Bolonja nastavlja da sanja LŠ!

Fudbaleri Bolonje pobedili su kao gosti Empoli 1:0, u meču 29. kola Serije A i napravili krupan korak ka plasmanu u Ligi šampiona.

Pobedonosni gol postigao je Đovani Fabijan u četvrtom minutu nadoknade drugog poluvremena.

Pošteno se tim Tijaga Mote ispromašivao na gostovanju u Toskani. Ređale su se šanse Bolonje koja je objektivno još odavno trebala da reši pitanje pobednika. Ali, nazovito to srećom ili “kosmičkom pravdom” nagrada je stigla i to u nadoknadi.

Zlatna rezetva ekipe u odsustvu Džošue Zirkzea, Fabijan je u 94. minutu postigao gol vredan tri boda za beg na šest poena prednosti od prvog pratioca, Rome (doduše uz meč više).

Tim iz Emilijo Romanje je na putu koji vodi u Ligu šampiona. Do kraja šampionata Bolonji je potrebno da sve ono što je brižljivo gradila – sačuva.