Dve polusezone donele su i dva lica Borisava Burmaza u Rapidu iz Bukurešta. Srpski napadač posle fenomenalnog proleća ukrašenog sa sedam golova jesen je dočekao u drugom planu i uz golgeterski post, međutim kraj novembra nagovestio je povratak na željenu stazu.
Susret sa Klužom srpski napadač dočekao je među rezervistima, kao i četiri prethodna kola, međutim tek nekoliko minuta provedenih u igri bilo je dovoljno da postigne gol vredan remija (1:1). Ovosezonski prvenac najavio je povratak Burmaza na željeni kolosek, a o utakmici protkanoj nizom bizarnosti snažni centarfor je govorio za Meridian sport.
Meridian Sport te časti – POTPUNO BESPLATNO! Registruj se i odmah preuzmi 6.000 FREEBET!
“Prvi gol u sezoni, razbio sam maler. Bilo mi je važno da se upišem u strelce, jer je post trajao, a kad si napadač uvek postoji posebna doza pritiska. Svi te gledaju kroz prizmu golova, tako da sam prošle sezone bio hvaljen, ove kritikovan od javnosti, ali ne mislim da je išta bilo drugačije. Nedostajao mi je samo gol da potvrdi dobru igru”, rekao je Burmaz na početku razgovora za Meridian sport.
Iskreno govori korpulentni centarfor, te ističe da nije ni očekivao da će zaigrati protiv Kluža.
“Trener se okrenuo ka meni i rekao mi da ulazim i to u 87. minutu. Nisam se ni zagrevao. Bilo je previše hladno tako da sam na sebi imao višak odeće koje nije bilo lako skinuti u toj brzini. Ipak sam se snašao dobro, nezagrejan ušao na teren i pogodio”.
Slavlje gola donelo je dvostruki peh – prilikom sudara dvojice Srba Luka Gojković je slomio nos, dok je Burmazu kao uspomena ostala posekotina na čelu.
“Luka mi je prvi pritrčao da proslavimo gol, ali iza njega je bila cela klupa trenera i igrača koji su mi došli u zagreljaj. Usled te gužve, naleteo sam na Luku i sudarili smo se. On je gore prošao jer je udario nos, a ja glavu, ali je dobro. Pričali smo posle utakmice, nije bilo namere i sve je u najboljem redu. Luka mi je komšija, družimo se svaki dan”.
Smatra Burmaz da bi gol protiv Kluža mogao da bude početak nove serije.
“Nema pravila u fudbalu, pogotovo za napadača. Živiš i umireš od golova, ali moraš da ostaneš pribran i kad ide, i kad ne ide. Naučio sam to, možda na teži način, a sada gledam ovo kao početak nove golgeterske serije kakvu sam imao po dolasku u Rumuniju. Manja miutaža je svakako uzrokovala to da budem ljut, ali na sebe. Ipak, vratilo mi se, verujem da sam zaslužio gol. Usmeriću bes u to da golgeterska serija potraje”.
Rapid nije počeo prvenstvo u Rumuniji kako je želeo.
“Slabije od očekivanog smo startovali, ali verujem u ekipu i mislim da možemo da napravimo iskorak u rumunskom fudbalu. Uhvatili smo zalet, svesni da igramo za velikana kakav je Rapid gde su ambicije uvek najveće. Nismo zadovoljni sedmim mestom, ali igramo sve bolje u želji da napadnemo sam vrh tabele”.
Uporedio je Burmaz rumunski sa srpskim fudbalom.
“Slični su Rumuni i Srbi kada pričamo o mentalitetu. Ako pričamo o fudbalu, dosta je drugačije prvenstvo, jer su svi izjednačeni i nema izrazitih favorita. U skladu s tim je i zanimljivije takmičenje. Bukurešt i Beograd su slični, brzo sam se adaptirao na život u Rumuniji i lepo mi je u Rapidu”.
Centarfor rođen 2001. godine ponikao je u Zvezdi, ali se u Srbiji afirmisao noseći dres Voždovca.
“Imao sam tu čast da debitujem za Zvezdu i ostvarim dečački san. Zahvalan sam joj do neba na tome što je od mene napravila čoveka i igrača. Zato se nisam ni radovao kad sam pogodio protiv crveno-belih dok sam igrao za Voždovac. Poštujem i volim Zvezdu, a moram da pomenem i Grafičar koji mi je ukazao šansu. Naravno, afirmaciju sam ostvario u Voždovcu i žao mi je što vidim da se nalaze u teškoj situaciji. Još imam drugare koji igraju tamo i želim im da se što pre vrate u Superligu Srbije, jer im je tu mesto“, zaključio je golgeter rodom iz Mionice.
BONUS VIDEO:



neda.kerkez
Kako su uspeli Gojković i Burmaz da se sudare tako da Gojkoviću razbiju nos, i to dok proslavljaju gol, nije mi jasno.
Goran Munic
Burmaz i dalje sanja dres Zvezde i dalje želi da bude Zvezdin napadač