Brajton petardirao Šefild i zakucao ga za dno tabele

Šefild junajted dočekao je ekipu Brajtona u okviru 25. kola Premijer lige i bio ubedljivo poražen rezultatom 5:0.

Dugo je trebalo Galebovima da slomi otpor žilavog domaćina, što se desilo sredinom prvog poluvremena.

Prvi gol na meču postigao Bunanote u 20. minutu, da bi Velbek duplirao prednost domaćina samo četiri minuta kasnije čime je postavljen konačan rezultat prvog poluvremena.

Drugo poluvreme pripalo je Adingri koji ga je obeležio sa dva gola. Posrnule domaćine načeo je Robinson sa autogolom i tako done Brajtonu prednost od 3:0 (75. minut).

Samo tri minuta kasnije tačku na i stavio je Adingra za velikih 4:0, da bi se u 85. minut ponovo upisao u strelce za konačnih 5:0.

Brajton je trenutno sedmi sa 38 bodova, dok je Šefild zakucan za dno Premijer lige sa 13 bodova.