Bundesliga: Borusija "petardirala" Frajburg na svom terenu, Union ponovo na čelu tabele

Borusija Dortmund je na svom terenu dočekala ekipu Frajburga u okviru 19. kola Bundeslige i ubedljivo slavila rezultatom 5:1!

Domaći fudbaleri nisu ostavili prostora rivalu da se ponada da može do pozitivnog rezultata.

Od samog starta nizali su se napadi “Milionera” i bilo je pitanje vremena kada će postići pogodak.

Prvi gol pao je u 26. minutu u režiji Šloterbeka, da bi Frajburg uspeo da izjednači samo nekolikok minuta kasnije i tako postavi konačni rezultat prvog dela igre.

Međutim, Borusija je izgledala znatno moćnije u nastavku i rutinski došla do nove pobede.

Novo vođstvo domaćinu doneo je Adejemi u 48. minutu, da bi samo tri minuta kasnije Ale bio najviši u skoku i pogodio za 3:1.

Nakon dva brzo primljena gola igrači Frajburga su psihički pali, što je Borusija itekako ikoristila.

Do kraja meča viđena su dve majstorije. Prvo je Brant pogodio iz velike udaljenosti u 69. minutu za 4:1.

Da bi potom Rejna još jendim preciznim udarcem u 82. minutu postavio konačnih 5:1.

union berlin
Union Berlin i dalje lider Bundeslige! FOTO: FK Union Berlin

Fudbaleri Union Berlina pobedili su večeras na svom terenu ekipu Majnca sa 2:1, u utakmici 19. kola Bundeslige.

Domaći tim je poveo u 32. minutu golom Kevina Berensa, da bi Majnc izjednačio u 79. minutu, nakon što je precizan sa “bele tačke” bio Markus Ingvartsen.

Gol za četvrtu uzastopnu pobedu Union Berlina postigao je Džordan Pefok u 84. minutu.

Union Berlin je sada na prvom mestu Bundeslige sa 39 bodova i ima dva više od drugoplasiranog Bajerna, koji ima utakmicu manje. Majnc je na 12. mestu Bundeslige sa 23 boda.

U sledećem kolu Union Berlin gostuje Lajpcigu, a Majnc dočekuje Augsburg.