Od Lige šampiona do amaterskog fudbala za 15 godina - nekada prvak države, a danas klub bez budućnosti

Slavila se titula prvaka države te 2010. godine u Bursi, kada je ostvaren najveći rezultat u klupskoj istoriji. Omaleni klub iz grada od oko milion i po stanovnika uspeo je da završi ispred istanbulskih velikana i tako postane najbolji u zemlji i izbori učešće u Ligi šampiona.

SPREMI SE ZA BESPLATNU ZABAVU: Preuzmi BONUS DOBRODOŠLICE OD 5.000 RSD + 100 FREEBET-OVA na Super Heli igri – registruj se na sajtu meridianbet.rs ili putem mobilne aplikacije.

Za taj podvig su “nagrađeni” duelima u grupi sa Mančester junajtedom, Valensijom i Rendžersom. Nisu zeleno-beli uspeli da prođu grupu, ali su osetili kako je igrati sa najboljim timovima Starog kontinenta.

6791658
(FOTO: Guliver Images)

Deo turske ekipe bio je i Ivan Ergić, nekadašnji reprezentativac Srbije i as švajcarskog Bazela.

U narednim sezonama Bursa nije uspela da ponovi sličan rezultat, mada je bila pri vrhu turskog fudbala. U sezoni 2013-2014 u kvalifikacijama za Ligu Evrope eliminisana je u trećem kolu od Vojvodine, da bi godinu dana kasnije nepremostiva prepreka bila gruzijska Čikura.

Loši rezultati su doveli do toga da 2019. godine Bursa ispadne u drugi rang, gde je bila dve godine dok nije nastavila sunovrat i ispala u treću ligu.

Prošle sezone je jedva izborila opstanak u trećem rangu turskog fudbala, a u aktuelnoj sezoni kulminacija loših rezultata dovela ih je do selidbe u četvrtu ligu.

Tako će se naredne sezone nekadašnji prvak države i učesnik Lige šampiona takmičiti sa amaterskim klubovima.

Rastanak na kraju sezone: Zvezda ostaje bez sinonima za trofeje i uspehe

BONUS VIDEO:

4 Komentara

    Mnogo timova ima koji su nekada bili jaki a sada bas slabi,Bursa je bas taj primer…Bursa,Anzi,Standard …

    Mnogo klubova doživjeli je sličnu sudbinu ,život priča price nekome dobre nekome lose …

    Nisu ni prvi ni poslednji kojima se to desilo…

    Dok se ulagalo i imalo para bilo lepo,cim presusili kraj odmah

Postavi odgovor