Stiže i 10. letnje pojačanje na Stamford Bridž - ukupan trošak preko 200.000.000 evra

Čelsi nastavlja da se pojačava. Potpisao je devet igrača ovog leta, a na putu je i 10. novajlija.

Kako prenosi Dejvid Ornstajn sa Atletika, Plavci su postigli dogovor sa madridskim Atletikom oko kupovine Žoaa Feliksa.

Meridian Sport te časti – POTPUNO BESPLATNO! Registruj se i odmah preuzmi 6.000 FREEBET!

Iako nije potvrđeno za koliko će otkupiti njegov ugovor od Jorgandžija, engleski mediji spekulišu o cifri od oko 42.000.000 evra.

Istaknuto je i da bi portugalski reprezentativac trebalo da potpiše šestogodišnji ugovor, uz opciju produžetka na još 12 meseci.

Feliks je već nastupao za Plavce u drugom delu sezone 2022/24, kada je na 20 nastupa upisao četiri pogotka kao pozajmljeni igrač Atletika.

Minule takmičarske godine je igrao na pozajmici u Barseloni, gde je za 44 odigrane utakmice postigao 10 pogodaka, uz šest asistencija.

Čelsi je pre Feliksa ovog leta angažovao i Tosina Adarabaja, Omarija Kelimana, Marka Guija, Kirana Dusberi-Hola, Renata Veigu, Kejleba Valjija, Erona Anselmina, Pedra Neta i golmana Filipa Jorgensena. Već je potrošio 189.000.000 evra, a izvesno je da će ceh biti i veći od 220.000.000 sa potpisom svojevremeno velike nade Benfike.

Pao još jedan važan potpis, Čelsi ima 43 igrača: Ceh 1.3 milijarde evra – i nije kraj

Feliks je inače u Atletiko stigao za rekordnu sumu od 126.000.000 evra, ali nije uspeo da opravda očekivanja.

Kako bilo, on će se priključiti Plavcima, koji famozno imaju 43 igrača na platnom spisku. Portugalski reprezentativac suštinski neće biti 44. pošto je Konor Galager dobio dozvoli da otputuje u Madrid na pregovore, jer bi trebalo da krene u suprotnom smeru i pojača Atletiko, ali u odvojenom transferu.

Izvesno je i da će u narednih desetak dana veliki broj igrača napustiti Stamford Bridž, Ben Čilvel je otpisan, a po svemu sudeći i Rahim Sterling.

Da li je Čelsi angažovanjem Žoaa Feliksa završio sa pojačanjima? To zna samo prvi čovek kluba Ted Boli, koji je već na akvizicije izdvojio preko 1.300.000.000 evra za dve i po godine.

Bonus video:

6 Komentara

    I sta ce sa tolikim kupljenim igracima za ukupnu cifru koja pomera mozak!

    Ted Boli samo rasipa novac kupovinom novih igrača a kad pogledamo nigde opravdanja za to rasipanje u njihovom kvalitetu igre.

    Gde je ovde finaniski fer play mene zanima,kako niko njih ne kazni?!

    Ovo je najbolje pojacanje od svih,pokazao se kao dobar adut prosle sezone

    Novo pojacanje za Celsi,msm da napokon nisu pogresili sa napadacem.

    Bacanje para bukvalno pored svih pojacanja ajde možemo reci da je bilo i dobrih i manje dobrih ali pvo sa Feliksom je potpuni promašaj

Postavi odgovor